24 лютого — 24 грудня 2022 року».

«Підготовка цього видання не входила в обов’язки наукової установи, бо завдання «Енциклопедичного видавництва» — працювати над створенням Великої української енциклопедії. Але не припиняючи своєї основної роботи, науковці не змогли стояти осторонь теми, яку визначило саме життя, — зазначив під час презентації перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. — Війна торкнулася кожного українця. Кожен із нас уже має свій власний досвід війни. Зафіксувати цей досвід, задокументувати кожен день спротиву української нації, дотримуючись при цьому об’єктивності, має той, хто вміє це робити максимально виважено і професійно.

Саме такою є робота науковців «Енциклопедичного видавництва».

Укладачі хроніки у своєму виданні узагальнюють досвід української нації, фокусують увагу на найважливіших резонансних подіях російсько-української війни, реакції на них міжнародної спільноти.

Видання підготували кандидат історичних наук Сергій Гірік, доктор історичних наук, професор Алла Киридон, фахівець з комп’ютерної графіки Максим Ткаченко, художник Михайло Гутман.

Директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон зазначає, що ідея створити видання, яке б фіксувало кожен день спротиву, з’явилася на початку війни. «Розгубленість після повномасштабного вторгнення рф тривала перші два дні, — каже професорка. — Ці два дні дали зрозуміти — треба працювати. Своїм другим фронтом ми визначили для себе інформаційну складову».

Дослідниця наголошує, що вже за кілька днів змінився дизайн сайту наукової установи. Там з’явилися рухомий рядок, який інформував про перебіг подій російсько-української війни, та нові розділи — «Герої України», «Міста-Герої», «Актуально». Останній розділ співробітники установи наповнювали щодня вивіреною інформацією, яку брали та узагальнювали з багатьох офіційних джерел. Власне ці новинні рубрики і стали початком нового видання «Хроніка повномасштабної війни 24 лютого — 24 грудня 2022 року».

Один із авторів проекту історик Сергій Гірік, розповідаючи про роботу з першоджерелами, додає, що основу «Хроніки» становили офіційні заяви Генерального штабу ЗСУ, оперативних командувань, заяви органів влади України, очільників іноземних країн і міжнародних організацій. Хронікальні записи подаються без змін, як документ доби, у тому вигляді, у якому вони оприлюднювалися.

У планах колективу — продовжити роботу над «Хронікою» до перемоги, щоб кожен день боротьби українського народу за свою свободу і незалежність лишився в історії. Також серед завдань — знайти гроші на переклад видання англійською мовою та іншими мовами європейських держав. Укладачі мріють зробити «Хроніку повномасштабної війни» мультимедійним проектом, де разом з текстом буде представлено відеоконтент з можливою навігацією за днями, місяцями тощо.

«Хроніку повномасштабної війни. 24 лютого — 24 грудня 2022 року» можна переглянути за посиланням:
http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article? art_id=185649§cat_id=79615