З необхідним обладнанням начальник КП «Малинівка» Анатолій Михайленко.

Громади-партнери отримують обладнання, яке дасть змогу організувати і підтримувати стабільну життєдіяльність їхніх мешканців.

Нещодавно програма розпочала новий етап своєї роботи в Україні з реалізації проектів швидкого реагування на виклики, спричинені війною. Зокрема, громади вже отримали генератори, ємності для питної води та термоси для гарячої їжі, кухонну побутову техніку, ноутбуки та принтери, джерела безперебійного живлення, електроінструменти та обладнання для виконання аварійно-ремонтних робіт, металопластикові вікна та інші матеріали.
«Для нас надзвичайно важливо співпрацювати з Програмою USAID DOBRE, в межах проекту екстреного реагування якої розпочалося постачання обладнання для подолання наслідків війни.

Хоча на Кіровоградщині не було активних бойових дій, але лише наша громада надала прихисток 571 внутрішньо переміщеній особі. Цих людей потрібно охопити турботою, створити для них належні умови проживання, побуту, — розповів голова Компаніївської громади Кропивницького району Олександр Маслюков. — Тож будь-яка підтримка не буде зайвою. Ми вже отримали від DOBRE пральну та сушильну машини. Найближчим часом очікуємо твердопаливний обігрівач, десять насосів для водопостачання з артезіанських свердловин, чотири дизельні генератори, обладнання для ліквідації аварійних ситуацій на водогонах. Усе обладнання використовуватиметься для того, щоб покращити умови життя ВПО та мешканців громади».

Малинівська селищна громада Чугуївського району Харківської області до вересня минулого року перебувала під постійними обстрілами. Пошкоджено об’єкти критичної інфраструктури та промисловості, чимало жителів виїхали. Громада надала прихисток внутрішньо переміщеним особам, переважно з Харківщини.

«Для нас співпраця з програмою надзвичайно важлива. Передусім ми хочемо відновити матеріально-технічну базу місцевого комунального підприємства, щоб надавати нашим жителям належні комунальні послуги. Нам пощастило вберегти від знищення всю комунальну техніку, зокрема сміттєвоз, який ми отримали від DOBRE раніше, — зазначив голова громади Микола Семер’янов. — А в межах першого гуманітарного проекту нам надали два гідравлічні домкрати та спеціальні ліхтарі, які допоможуть ремонтувати техніку. Очікуємо від наших надійних партнерів і насосів для свердловин, щоб відновити водопостачання в селі Моспанове, що перебувало в окупації. Також отримали в рамках співпраці верстат для заточування ланцюгів бензопил, які використовуємо для заготівлі дров, щоб обігрівати пункти незламності. Очікуємо на багатофункціональну мобільну польову кухню та інше важливе для нас обладнання».

Зеленодольська міська громада Криворізького району Дніпропетровської області довгий час залишалася прифронтовою територією, перебувала під постійними обстрілами. Понад 60 відсотків населення з початком війни виїхали, але майже всі вже повернулися додому. Громада стала зеленим коридором для вимушених переселенців з Херсонщини. Поки що в області залишається і майже тисяча внутрішньо переміщених осіб.

«Попри всі виклики ми намагаємося забезпечити життєдіяльність та стійкість нашої громади. В цьому нам сприяють міжнародні донори. Спільно з USAID DOBRE ми реалізуємо швидкий грант, який допоможе пом’якшити наслідки війни. Вже отримали пральні машини, сушарки та бойлери. Найближчим часом в одному з навчальних закладів міста відкриємо для ВПО соціальну пральню. У пунктах незламності встановили обігрівачі на рідкому паливі, прожектори та термоси, передані DOBRE. Очікуємо великий намет, мобільну польову кухню, сонячні панелі, цистерну для води, інструменти і ще багато іншого обладнання. Загалом бюджет допомоги становитиме приблизно 45 тисяч доларів», — повідомив голова громади Дмитро Невеселий.

За словами директора Програми USAID DOBRE Брайяна Кемпла, складна ситуація в Україні вимагає від Програми USAID DOBRE екстрено реагувати на наслідки війни та надавати потрібну матеріальну допомогу, щоб громади могли забезпечувати найнагальніші потреби.

«Ми звертаємося до партнерських громад і просимо їх надавати інформацію, чого вони потребують найбільше і що навряд чи отримають з інших джерел. Зазвичай ми передаємо громадам обладнання для інфраструктури та ремонтів. На вказані цілі в цьому році маємо бюджет на майже шість мільйонів доларів. Ми розпочали цю роботу і сподіваємося завершити її якнайшвидше», — наголосив Брайян Кемпл.

У межах першого гуманітарного проекту допомогу отримають понад 60 громад-партнерів Програми USAID DOBRE.


Обладнання від USAID DOBRE приймає головна медична сестра Компаніївської селищної лікарні Наталія Петрова.

Фото надано Компаніївською громадою та Українським кризовим медіа-центром.