Він повідомив, що цей документ, який склали за участю представників Німеччини і Франції, йому вручили 20 січня у Белграді члени європейсько-американської делегації. І нібито попередили: якщо він відхилить його, то політика щодо Сербії зміниться, включно з припиненням будь-яких переговорів щодо вступу до Євросоюзу, а також скасуванням безвізових поїздок у країни ЄС, до яких серби вже звикли.

Але ще страшнішим вже для усієї Сербії буде відлучення від європейських інвестицій, які сприяють економічному процвітанню країни. Тому президент прийняв цей план. У своєму виступі перед депутатами Вучич зазначив, що буцімто документ секретний, тому він не може представити його парламенту. А головний пункт плану ЄС передбачає: Белград, не визнаючи незалежність проголошеної Республіки Косово, погоджується з прийняттям її в ООН та в інші міжнародні організації.

Усім зрозуміло, що членство в ООН автоматично означає міжнародну легітимацію держави. Тому депутати від опозиції різко виступили проти цього плану. Під час виступу Вучича вони тримали плакати із надписами: "Ні - капітуляції!", "Косово - це Сербія!", "Вучич - зрадник Сербії". У відповідь на ці звинувачення Вучич заявив, що ніколи не визнає незалежності Косово і не прийме вступ до Організації Об'єднаних Націй. Але водночас переконував парламент, що країні життєво важливо залишатися на європейському шляху. "Європейський шлях означає і інвестиції, і стандарти життя, і зарплати, і пенсії", - перерахував він. І додав, якщо Сербія відмовиться від виконання плану ЄС, то може опинитися у повній ізоляції. "Особисто я не хочу бути президентом країни, яка перебуває в ізоляції", - заявив Олександр Вучич. Тому, на його думку, Сербії треба прийняти запропоновану концепцію та працювати над реалізацією європейського плану щодо нормалізації відносин із Косово.

Після цих слів ультраправі депутати кинулися до трибуни, а народні обранці від його партії стали стіною для захисту президента. Бійці між ними вдалося запобігти лише завдяки своєчасному втручанню служби безпеки парламенту.

Тим не менш, очікується, що дебати в сербському парламенті щодо питання Косово триватимуть ще протягом двох днів, але, можливо, завершаться без голосування. Уряд просто стане до виконання плану ЄС, щоб не втратити європейські інвестиції і перспектив приєднання до Європейського Союзу, а також можливість громадян без віз подорожувати країнами Європи.