Про це розповів народний депутат, голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«Важливо, що акції «Енергоатому» будуть заборонені до приватизації. Разом із тим покращується прозорість підприємства, подання ним звітності, тобто можна буде бачити результати його роботи, більш підзвітний буде менеджмент, більш прозорою буде робота підприємства і структура корпоративного управління. Сподіваюся, що з часом буде сформована професійна наглядова рада, яка дбатиме про кращі практики корпоративного управління», — зазначив політик.

На його думку, ухвалене рішення загалом сприятиме розвитку компанії.

«Нині здійснюється аналіз нових атомних станцій, де нові атомні блоки. Це також допоможе приймати правильні рішення, щоб реалізовувати ті проекти, що корисні і для держави, і для компанії, і для ринку електроенергії, і для кінцевих споживачів. Власне, тому сьогоднішнє рішення підтримувалося і нашими європейськими партнерами, й іноземними фінансовими інституціями, що працюють з українськими компаніями. Це рішення — великий крок уперед для розвитку державної акціонерної компанії», — наголосив парламентарій.

За його словами, процес корпоратизації триватиме близько року, оскільки є певні технічні речі та юридичні процедури.

«Тим не менш, буде чіткий дороговказ і чітке законодавче поле, що і як робити, куди рухатися. Ми бачимо, що вже є готовність наших партнерів та фінансових консультантів допомогти в процесі корпоратизації, тому далі, думаю, компанія впорається. Якщо вже є відповідне законодавче забезпечення, процес корпоратизації буде пройдено з позитивним результатом», — упевнений народний депутат.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.