Про це повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна, яка є ініціатором та куратором цього проекту.
«Вісім місяців ми разом із партнерами з UNDP шукали максимально ефективний формат взаємодії — і ним став проект зі створення КЦЕШ, який працюватиме для підтримки роботи Держекоінспекції України по фіксації екологічних збитків та проведенню розрахунків завданої шкоди», — зазначила Олена Криворучкіна.
Проект спрямовано на забезпечення роботи КЦЕШ сучасними мобільними лабораторіями, що дасть змогу покращити процеси відбору проб та зразків, а також якісно позначиться на процесі аналізу впливу таких подій на довкілля. Крім того, проектом передбачено залучення додаткових експертів як щодо напряму розробки методик з оцінки екологічних збитків, так і за іншими напрямами (моніторинг, фіксація подій тощо) та створення і формування електронного реєстру екологічних збитків.
Усі роботи і послуги по проекту будуть забезпечені ПРООН у межах 6,3 мільйона євро, а за потреби бюджет може бути розширено. При цьому напрацювання КЦЕШ будуть використовуватися не лише у воєнний час, а й у післявоєнний.
«Реалізація основних етапів проекту також забезпечить дію механізму попередження населення про потенційні загрози, пов’язані з екологічною шкодою, завданою країною-терористом, — наголосила О. Криворучкіна. — Це важливо не лише для людей, які безпосередньо перебувають на постраждалих територіях, така інформація може стати вагомим чинником для тих, хто був змушений покинути рідну землю через війну та розглядає можливість повернення. Люди мають розуміти чи безпечне таке рішення».
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.