Учасники акції виконуватимуть українську музику у форматі офлайн/онлайн концерту, флешмобу, вуличного виступу, відеокліпу або музичного перформансу.
Проект ініційований провідними діячами музичної галузі України - Олесем Журавчаком, Ольгою Кононенко, Михайлом Шведом, Євгеном Золотухіним та Євгеном Петриченком - щоб через українську музику розкрити характер нації, продемонструвати силу духу українців, їхній талант і творчу енергію в ім'я спільної Перемоги.
"Музика Незламних" - міжнародна акція, до якої приєднується і Національна філармонія України як одна з головних інституцій, що створює першокласний музичний контент і транслює його не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Наші колективи і музиканти-солісти постійно присутні у світовому культурному контексті і з кожним днем наш голос стає гучнішим і впливовішим. Адже універсальна мова музики здатна висловити набагато більше і глибше, ніж будь-які слова.
Стартують і перші події в межах проекту. 23 лютого - концерт-рефлексія Національного будинку музики "Якщо завтра війна..." у Національній філармонії України: програма представляє твори, написані 11 композиторами після повномасштабного збройного вторгнення росіян в Україну. Це своєрідний музичний літопис війни, виражений мовою емоцій і мовою душі. Серед них неначе відкриті рани - композиції про Маріуполь ("Місто Марії" Золтана Алмаші) і Бучу ("Lacrimosa" Вікторії Польової). На зло ворогам ми відчайдушно танцюватимемо своє "Танго під час війни" (твір Володимира Винницького) і ніколи не перестанемо гучно заявляти на весь світ: "Ми є!" (парафраз Юрія Шевченка на тему національного Гімну України)...
Також у річницю широкомасштабного вторгнення росії, 24 лютого, на сцені Національного театру ім. Лесі Українки відбудеться показ вистави "Всупереч" у рамках гастролей Дніпровського академічного театру драми та комедії (ДРАМіКОМ, м. Дніпро).
"Всупереч" - це творчий проект, що відбиває події сьогодення та минулого в одній виставі. Тут головний режисер театру, режисер-постановник вистави Антон Меженін поєднав документальне, пластичне та драматичне театрів в одній виставі (на знімку: під час однієї з вистав). У процесі створення та підготовки цього проекту було згуртувано митців з усієї країни, розповіли організатори. Загалом це п'ять п'єс про боротьбу України за її свободу, які гармонічно поєднали Антон Меженін та провідний український хореограф Євген Карякін.
Варто зазначити, що на сьогодні ДРАМіКОМ - це театр, який зміг позбутися російськомовного минулого. Театр, який змінив себе та змінює свого глядача і продовжує працювати, незважаючи на складні умови. За час війни театром було представлено п'ять прем'єр, три з яких за сучасною українською драматургією.
Фото надано театром ДРАМіКОМ.