Про це повідомив керівник національного перевізника вантажів та пасажирів Олександр Камишін під час презентації нової програми. Її назва "Залізна українізація".
"Починаємо з нуля. Раніше ми бачили кілометражні позначки на головному вокзалі країни, на яких було зазначено 856/857 км. Чому? Тому що майже сотню років ми мали розрахунок нульового кілометра від росії. Кладемо цьому край. Відтепер (21.02.2023) нульовий кілометр українських залізниць тут, у Києві, на Центральному вокзалі", - наголосив посадовець.
Олександр Камишін також представив уже встановлену символічну нульову позначку на першій платформі Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський і повідомив, що протягом найближчих 3 років усі кілометрові знаки на залізниці будуть замінені на сучасні світловідбивні.
"Для нас це не лише символічно, а й вирішує питання безпеки та ефективності руху: велика частина цих знаків не мінялася з середини минулого сторіччя", - зазначив очільник "Укрзалізниці".
До найперших кроків нової програми українізації об'єктів залізничного транспорту слід віднести й те, що дві регіональні філії "Укрзалізниці" - "Південна залізниця" та "Південно-Західна залізниця" - позбудуться застарілих назв.
"Чому залізниця із центром у столиці має назву "Південно-Західна", а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, - "Південна"? - дивується посадовець.
На його переконання: "Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках програми "Залізна українізація" ми змінимо це раз і назавжди".
За словами Олександра Камишіна, процес перейменування регіональних філій буде завершено вже у цьому році.
Нагадаємо
АТ "Укрзалізниця" розпочинає трирічну програму "Залізна українізація", що має на меті повністю позбутись імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту. Комплексна програма розрахована на 2023-2025 рр. За ці три роки в декілька етапів планується українізувати все, що пов'язує залізничну галузь України з країною-агресором: назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.