Максим Нестека відкриває нові напрямки.

Один з тих, хто отримав від держави кошти на розвиток свого господарства, — Максим Нестека. Свого часу у Новомосковському районі йому перейшло в спадок фермерське господарство, де й працював.

Та розумів, що не бажає залишатися на місці, мріяв про розвиток. Але все впиралося у брак коштів.

«Коли я вперше засіяв соняшник, зрозумів, що робота йде, але хотілося займатися ще й іншими культурами.

А для цього були потрібні кошти та додаткове обладнання. Щойно дізнався про програму «єРобота», діяв швидко — склав бізнес-план та подав заявку на порталі «Дія», знайшов постачальників посівного матеріалу та вже був готовий починати роботу», — згадує бізнесмен.

Після подачі заявки він отримав запрошення Дніпропетровського обласного центру зайнятості на захист бізнес-плану.

А згодом — і позитивний висновок. На отримані гроші господарство придбало необхідні посівний матеріал, добрива, засоби захисту рослин та обладнання для переробки майбутнього врожаю.

«Мій «козир» — нішеві зернові культури. Одна з таких — це амарант, з нього можна виробляти чай, борошно, пластівці. Також олійна гірчиця, яка має досить великий спектр використання.

Тож впевнений, що попит є і буде надалі, адже в мене та моєї команди сучасний підхід до роботи і багато ідей», — ділиться фермер.

У самому обласному центрі, який став лідером за кількістю поданих заявок на участь у програмі «єРобота», гранти на розвиток власної справи вже отримали 72 переселенці та мешканці міста. І кожен з них пообіцяв створити в Дніпрі до 25 робочих місць та не менш як три роки справно платити до бюджету міста податки.

Розпочати нове життя в Дніпрі та відкрити власний швейний бізнес вирішила Тетяна Переверзева, яка у квітні через війну мусила залишити рідний Краматорськ.

І вже влітку почала активно працювати: шила одяг на замовлення, зокрема, робила головні убори нашим захисникам. Та мріяла створити власний бренд жіночого одягу великих розмірів.

«Дізналася про те, що можна отримати грант за програмою «єРобота», тож подала заявку через портал «Дія». Написала бізнес-план, потім ще його тричі переробляла.

Тож після цілої низки напрацювань мені вдалося отримати 250 тисяч гривень від держави на відкриття власної справи. Вже зареєструвала ФОП, відкрила рахунок у банку й очікую на ці гроші.

Планую витратити їх на оренду приміщення та закупівлю обладнання. Також хочу створити два робочі місця та взяти у команду двох швачок», — каже підприємець.

Неабиякий досвід участі у різних міжнародних програмах щодо підтримки свого бізнесу має переселенець із Курахового, що на Донеччині, Сергій.

Свого часу саме отримані 800 тисяч гривень допомогли чоловіку відкрити швейне виробництво.

Тепер йому потрібні гроші на оренду, закупівлю матеріалів для пошиття військової амуніції, а також створення нових робочих місць для таких само переселенців та місцевих.

Тому планує подати заявку через «єРобота» на отримання 250 тисяч гривень.

«За рахунок міжнародного гранту нам вдалося придбати обладнання та для початку створити п’ять робочих місць. Але тепер хочемо розвивати цю справу задля допомоги нашій країні, тож подамо на грант від «єРобота».

Підприємство вже зареєстрували у Дніпрі. Тож сподіваємося отримати гроші й створити ще нові робочі місця», — зазначив він.

Переселенці працевлаштовують переселенців.

Також розширити власне промислове швейне підприємство планує переселенка з Краматорська Олена Кучерук. Для цього готує документи на грант у вісім мільйонів гривень.

Вона вже знайшла в Дніпрі приміщення та встановила обладнання. Співробітників шукала серед знайомих та через соцмережі — серед них виявилося чимало переселенців.

«Так і з’явилися замовлення: постільна білизна, флісовий одяг, спальні мішки. Але у планах — розширити виробництво спальників і туристичних виробів.

Якщо отримаю грант, то у Дніпрі з’явиться не просто ще 25 робочих місць, а ціле підприємство легкої промисловості. Своя справа — це найкраще, що може трапитися з тобою.

Спершу робиш, працюєш, а потім з’являються можливості. Потрібно вкладати сили та ресурси, а потім прийде віддача, до цього треба бути готовим.

А ще для успіху дуже важлива кооперація та партнерство», — впевнена Олена.

У міськраді кажуть, що консультації та допомогу з усіх можливих питань, що можуть виникнути при поданні документів та в процесі розвитку власних справ, перенавчанні людей для робочих місць, що створюють отримувачі грантів, учасникам програми «єРобота» надають представники інспекції з питань праці та зайнятості населення.

І це дає результат: торік рівень офіційного безробіття у місті знизився майже вдвічі — вперше з 2000 року.

А завдяки грантовій програмі також з’являються нові робочі місця та підвищується рівень зайнятості.

«За допомогою мікрогрантів одночасно підтримуємо бізнес і боремося з безробіттям.

За півроку реалізації програми затверджено гранти на суму майже 800 мільйонів гривень для 3321 підприємця.

За попередніми розрахунками, буде створено 8313 нових робочих місць», — розповіла керівник інспекції міськради Тетяна Янушкевич.

Дніпропетровська область.
Фото надано автором.