На знімку: будівельники зняли табличку з номером будинку пані Марії, яка прожила у ньому 32 роки, та подарували їй на згадку. За кілька годин цього будинку вже не буде.

Під час активних бойових дій у військовому містечку було знищено шість житлових багатоквартирних будинків. Наразі триває етап демонтажу зруйнованих об’єктів. На цій локації уже демонтовано дві багатоповерхівки. Просто на території встановлено спеціальне обладнання, що сортує та переробляє будівельні відходи. Відсортовані матеріали надалі проходять переробку та будуть використані для будівництва нових екооб’єктів. Французька компанія Neo Eco допомагає відновити військове містечко у Гостомелі.

Загалом у межах співробітництва з компанією Neo Eco, що спеціалізується на екологічному відновленні пошкоджених об’єктів, планується відбудувати шість житлових будинків на 310 квартир, школу на 1000 учнів та дитячий садок.

24 лютого 2022 року одним із перших прийняло удар російських загарбників селище Гостомель, що під Києвом. Ракетні атаки, висадка ворожого десанту — все це було на очах мешканців військового містечка біля аеропорту.

Олександр «Мазай» згадує: «Перша ракета потрапила до мого будинку, почалася пожежа, ми вибігли надвір, шукали місце для укриття, друга ракета майже зруйнувала наш будинок. Хто міг, швидко виїжджав. Я, як і багато інших, залишився. Після захоплення кадировцями нашого селища всіх зігнали до вцілілих підвалів. У нас було майже 70 осіб: діти, літні. Загалом полонених приблизно 500 осіб. 32 дні на підвалі. Як усе було — просто жах. Від нашого будинку залишився котлован, а живу в гаражі. Сподіваюся і вірю, що тут повернуться люди та налагодиться життя».

Музичний псевдонім у Олександра — «Мазай», він разом з іншими жителями селища провів усю окупацію в підвалі свого напіврозбитого будинку під дулами російських автоматів. Сьогодні на місці його будинку котлован.

Фото автора.