Ювелір, майстер литва, комп’ютерний графік — він у перший день великої війни добровольцем прийшов у військкомат, з 25 лютого 2022-го й донині у війську.

Часи минають — лицарі залишаються!

На нашивку із зображенням родового герба на однострої військового звернув увагу вінницький історик Максим Царенко. Це він показав світлину Пістолькорса кореспонденту «Голосу України».

«Використання родових гербів лицарями на полі бою було звичним явищем у давні часи, — каже пан Максим. — Здавалося б, минули століття, і все змінилося. Але ж ні! Вінничанин Андрій Пістолькорс носить на плитоносці патч із мотивом родинного шляхетського герба, здобутого його предком ще під час Тридцятилітньої війни. Якщо точніше, у 1631 році. Часи минають — лицарі залишаються!»

Він додав ще одну цікаву інформацію. Андрій Пістолькорс має намір створити герб для свого батальйону. Вже розмовляли з ним на цю тему.

Андрій цікавився подробицями того, як Максим працював над розробленням і створенням прапора для 9-го батальйону територіальної оборони в 2014 році. Саме тоді створили цей підрозділ, який нині входить до складу 59-ї бригади ЗСУ і має своє знамено, автором якого є Максим Царенко. Каже, не сумнівається, що колезі Пістолькорсу вдасться створити геральдичний символ для підрозділу, в якому він майже рік виконує завдання.

З Андрієм Пістолькорсом вдалося обмінятися інформацією у письмовій формі. Він уточнив, що роботу над гербом ще не завершено. Не в його правилах розповідати про те, чого ще нема. А ось серія графічних портретів ворогів уже готова. Її показав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Це — не люди, це — тварини

З допомогою комп’ютерної графіки Пістолькорс відтворив тваринну суть росіян, які прийшли в нашу країну зі зброєю у руках — ми бачимо постаті агресорів, схожих на різних звірів та химер: свиню, пацюка, мавпу, ведмедя, болотного виродка… Всі вони у формі російської армії. Поруч з ними пляшки зі спиртним. На кожній з робіт є логотип з написом «Армія росії».

Дописувачі активно відгукнулися на таку незвичну галерею. «Свиняче рило рашиста — це шедевр!»,  «Дивишся на ці роботи й ще більше переконуєшся, яке гниле нутро у терористів», «Гарно вдалося відобразити гидоту!»,

«Андрій допоміг нам краще розгледіти природу варварів, порівнюючи їх з тваринами. Бо це не люди, це — тварини», «Переглядаю зображення і розумію, що у росіян нічого людяного» — такі  відгуки на проект митця залишають вони в Фейсбуці.

Андрій теж підписав деякі з «портретів»:  «Кожен повинен знати свого ворога за його свинячим рилом», або ще: «Класичний тип болотного московита у його природному стані»...

Запитав у автора робіт, чи не має наміру продовжувати серію, на яку схвально відгукнулися користувачі Фейсбуку.

«Нудить від такого, — написав він у відповідь. — Тому тимчасово зупинив роботу над зображеннями виродків з тваринним нутром».

Досьє

Андрій Пістолькорс — випускник Вінницького педагогічного університету, комп’ютерною графікою займається упродовж 30 років. Працював в україно-американській фірмі, де створювали енциклопедії та ігри. 15 років присвятив роботі на вінницькій ювелірній фірмі «Діадема». Його вироби було представлено на різноманітних виставках, зокрема й зарубіжних. До появи принтерів займався ліпленням і виливом скульптурних мініатюр. На власному підприємстві створював ексклюзивну сувенірну продукцію. Постійно вивчає нові комп’ютерні програми і технології. Вільний час присвячував продовженню вивчення свого роду Пістолькорсів. До речі, це слово в перекладі зі шведської мови означає «схрещені пістолі».

Фото з фейсбук-сторінки Андрія Пістолькорса.