Ось підбірка таких фактів — хоч і науково не структурованих, але цікавих, а може, навіть і корисних.
1439 року в Англії поширилася епідемія чуми. Аби її подолати, влада заборонила поцілунки.
1965 року через найбільшу у світі аварію з електропостачанням сім штатів США разом з провінцією Онтаріо в Канаді на цілу ніч занурились у темряву. За дев’ять місяців по тому у згаданих місцевостях стався бум народжуваності. Виникає запитання: чи не варто для масової появи на світ нових громадян надалі теж планувати вимкнення освітлення? В Україні таке вже практикувалося, починаючи з минулої осені, щоправда, вимушено і нерегулярно. Через те статистика ненадійна, бо невідомо, від якого саме вимкнення і в якій області відраховувати дев’ять місяців.
1998-го у Нью-Йорку американська пара Маріо та Роберта Грісволд встановили світовий рекорд тривалості поцілунку: 29 годин без жодної перерви! Отже, тіла цієї пари виявилися над усяку міру загартованими. Шкода лише, що громадськість не поінформували, чи був хоч якийсь результат від такого аж занадто тривкого єднання тіл.
1973-го відбулася перша одеська гуморина. Запам’ятався напис на дитячому візку: «А що ти зробив для появи у місті мільйонного мешканця?».
1978-го у Великій Британії народилася перша у світі дитина, зачата в пробірці.
1986-го під час телемосту «Ленінград-Бостон» із совєтського боку пролунала фраза: «В ссср секса нєт!». Яка зловорожа нісенітниця! московська держава впродовж кількох століть тримала Україну (у минулому Державу русів) у своїх цупких обіймах, усіляко користувалась її принадами і ні за які гроші не бажала відпускати у вільний світ. 1991 року Україна нарешті визволилася з надокучливих московських посягань і полегшено зітхнула. Проте через 23 роки набридлива сусідка, не витримавши довгої розлуки, знову підняла хвіст. А глупої ночі 24 лютого минулого року влізла в нашу хату в усій своїй красі. Одначе Київ, Чернігів та Харків з Миколаєвом зустріли її зовсім не квітами й поцілунками. Бо кому ж хочеться в обійми старої бридкої баби-імперії?
Втім, жінки — вони різні бувають.
1997-го померла Жанна Луїза Кальман, француженка, котра прожила 122 роки і 164 дні. Підтверджено документами. Француженки, як відомо, знаються на любові. Це продовжує тривалість життя.
2010-го актриса Елізабет Тейлор, маючи за плечима сімдесят вісім прожитих років, вийшла заміж удев’яте. Цей красномовний факт є ще одним неспростовним свідченням на тему: «Коханню всякий вік підвладний».
Підготував Борис СИДОРЕНКО.