Українська столиця минулого тижня стала майданчиком для юних виконавців гри на фортеп’яно з багатьох країн. У Києві відбувся Міжнародний музичний конкурс-фестиваль SBERBANK DEBUT.
Суспільство
36
36
Як зазначив на прес-конференції напередодні конкурсу художній керівник і почесний голова журі, народний артист Росії Денис Мацуєв, організатори у фіналі навмисно не визначатимуть переможців. Бо, за словами Дениса, ці 15 маленьких іскорок уже перемогли на першому етапі, коли їх відібрали із понад ста номінантів, що надіслали свої відеороботи в журі. Саме тому до слова «конкурс» додали ще й «фестиваль». Це чи не головна відмінність цього музичного змагання від інших. Тож за підсумками було названо п’ятьох лауреатів, серед яких і українець Микита Бурзаниця, а ще десять учасників стали дипломантами. Проте конкурси завжди мають свою фінансову складову. Цього разу фонд, до якого долучилося чимало спонсорів, оплатив усі видатки конкурсантів, пов’язані з приїздом, проживанням і виступами. До того ж, як і обіцяли організатори, після завершення змагань юні таланти отримали чудові призи. Приміром, окрім матеріальних подарунків, це — участь у різноманітних міжнародних фестивалях. Двох запросила до себе в Бразилію член журі з цієї країни, професор Міріан Дауельсберг, хтось поїде до Франції, хтось до Росії. Одне слово, як і обіцяли напередодні фестивалю його організатори, всіх діток так чи інакше відтепер буде взято під опіку.
— Важливо показати цим талановитим дітям, що вони затребувані, адже буває: дитина виграла конкурс, а потім про неї забувають, і молодий, ще не загартований організм може зламатися. Ми хочемо супроводжувати наших конкурсантів, спостерігати за ними й усіляко допомагати, — каже Денис Мацуєв.
А поки що на сцені Національної музичної академії України імені Чайковського тривали виступи юних талантів. І справді, як переконалася сама, дуже важко було виділити когось окремо: всі юні піаністи — віртуозні виконавці. Це й не дивно, адже вони уже неодноразові переможці усіляких конкурсів і фестивалів. Приміром, наша Марія Клименко із Іллічівська уже в п’ять років виграла свій перший конкурс і з тих пір чи не щороку виборює перемоги у найрізноманітніших змаганнях. Зачарували своїм виступом і наймолодший із учасників — десятирічний Віталій Петров із Санкт-Петербурга, й Сандро Небієрідзен із Грузії. Та найбільше симпатій глядацького залу зібрав, мабуть, учасник із Австралії Шуан Херн Лі.
До речі, конкурсна програма проходила у супроводі найкращих оркестрів України — Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під керівництвом народного артиста України Миколи Дядюри та Національного симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України Володимира Сіренка. Це також додало своєрідної цікавинки виступам. А ще в рамках конкурсу провідні педагоги, члени міжнародного журі, до якого, окрім росіянина Дениса Мацуєва, увійшли також представники України, КНР, Південної Кореї, Бразилії, США та Європи, провели свої майстер-класи, виступили із сольними програмами та мали змогу обмінятися методиками виконавського мистецтва.
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Міжнародний день освіти 67
-
2День зовнішньої розвідки України 64
-
3Голова Верховної Ради та представники Асоціації народних депутатів України обговорили співпрацю та збереження парламентських традицій 51
-
4Обговорили питання щодо забезпечення прав і свобод громадян під час проведення мобілізаційних заходів 50
-
5Народний депутат України Михайло Лаба відвідав з робочим візитом Словаччину 45