До дня народження Кобзаря в парку імені Шевченка відбувся культурно-патріотичний захід за участі творчих колективів. Наприклад, учні Україно-американського ліцею та учні школи № 23 декламували найвідоміші вірші поета, зокрема й «Заповіт».
«Упродовж цієї події простежувалося відчуття незламності. Тарас Шевченко тримає в руці наш символ незламності — національний прапор. Він майорить так, що його видно з різних куточків міста», — наголосила організатор Ірина Зозуля.
Поклали квіти також і до пам’ятника молодому Шевченкові в центрі міста. Тут зібралися активісти, небайдужі громадяни, представники духовенства та влади.
«Такі акції проводимо щороку: і на день народження, і на роковини Шевченка. У театрі ставимо концерти і вистави за його творчістю. Дуже радий, що попри війну люди все-таки знаходять час, щоб прийти і вшанувати Великого Кобзаря», — каже народний артист України Василь Крачковський.
Дуже зворушливо зачитала свою улюблену баладу «Тополя» актриса Наталя Гаврикова. А для студента Назара, який приходить до монумента щороку, найближчим твором є вірш «Холодний Яр».
Учасники підкреслили, що Шевченко став символом свободи, боротьби за становлення української нації. Кобзар заклав розуміння, що за волю треба боротися. Нині Україна здобуває свою незалежність, відбиваючи російську навалу. І слова Кобзаря на це надихають.
«І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі!.. І Перемога також буде!», — закцентував заступник голови обласної ради Андрій Соколов.
А у Кривому Розі під час вшановування пам’яті Великого Кобзаря учасники зазначили, що навіть через 209 років після дня народження поета живе його слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, його долі, до своєї землі.
«Сьогодні ми відчуваємо неабияку роль Шевченка в єднанні українців, яка не тільки збереглася, а й посилилася. У цей час, коли в Україні триває війна, наші люди об’єдналися, стали на захист держави та виборюють право на вільне життя. Слова поета відроджують національну свідомість, надихають на боротьбу, а наша доблесна армія виконує пророцтво Шевченка — знищує ворога на українській землі. Віримо, що в нашій рідній Україні настане мир, і ми знову станемо на шлях розвитку і подальшого процвітання, як того хотів Тарас Шевченко й заповідав це нам!», — підкреслив в. о. міського голови Юрій Вілкул.
І тут, мабуть, слід згадати, що саме книжки Кобзаря — як найнебезпечнішу для себе, смертельну зброю — окупанти намагаються спалювати першочергово. Вважаючи, що в такий спосіб знищують славу та гідність українців. Але правда все одно випливає і Перемога за нащадками Тараса буде обов’язково.
Дніпропетровська область.
На знімку: прапор незламності у руках нащадків.
Фото Дніпровської міської ради.