Саме відкриття приурочили до дня народження нашого Кобзаря, а з нагоди такої події на Майдані Незалежності відбувся концерт симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою керівника цієї новоствореної кафедри, Артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка. У програмі звучали гімн України та гімн Європи — фрагмент «Оди до радості» Людвіга ван Бетховена, інші визначні світові музичні твори.

«Сьогодні ми святкуємо опір і силу музики, яка може зробити нас ближчими і надихнути на відновлення. Я вдячна за цю ініціативу «Музика, освіта, наука — заради миру» і оркестру «Київ-Класик» за дивовижні відчуття, які вони нам подарували», — сказала під час відкриття кафедри представниця ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, яка на власні очі пересвідчилась, як нині потерпає від російської агресії наша країна, бо ж напередодні вночі Україна пережила одну з наймасштабніших атак біснуватого сусіда, а під час прес-конференції знову залунала тривога.

Утім, це не може зупинити нашу країну на шляху до миру. Тож ця перша в світі кафедра ЮНЕСКО у сфері музики є дуже важливою і не лише для підтримки, а й для відбудови після війни. Бо, як зазначив Герман Макаренко завдяки цьому буде легше популяризувати українську культуру в Європі і світі та презентувати тим самим нашу країну.

Варто зазначити, що дату відкриття кафедри обрали не випадково. По-перше, це день народження символу української незламності, нашого дороговказа Тараса Шевченка, а, по-друге, саме цього дня, рік тому, відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Коли Київ з усіх боків був оточений ворогом, на Майдані Незалежності Герман Макаренко з оркестром «Київ-Класик» заявив усьому світу, що українська культура незламна. Пан Герман також розповів, у яких складних умовах доводилося готувати та подавати документи в штаб-квартиру ЮНЕСКО, коли багато установ не працювало. Утім усе позаду — кафедра є, і це ще один крок до того, щоб музика миру, що її транслюватиме Україна, дійшла до серця кожного мешканця вільного світу та лідерів країн і допомогла нам вистояти та перемогти.

Довідково

Нині у вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях філософії людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті, превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, кріобіології, прав людини і демократії. Тепер додалася й кафедра музики.