Водночас такі заяви державних посадовців різних країн сприймаються представниками Міжнародного олімпійського комітету як тиск з боку державних структур.
Про це розповів народний депутат, перший заступник голови парламентського Комітету з питань молоді і спорту Жан Беленюк.
«Основним суб’єктом комунікації між МОКом і тією чи іншою країною є національний олімпійський комітет. Тому важливо зрозуміти, чи були заяви саме від цих структур про підтримку бойкоту. Тим часом Міжнародна федерація фехтування проголосувала за допуск представників рф та білорусі до міжнародних змагань. Тож ми маємо прецедент, коли ще діють рекомендації МОКу щодо відсторонення, але окремі федерації діють інакше», - зазначив політик.
На його думку, фехтувальники ухвалили відповідне рішення, оскільки в цьому виді спорту вже починаються відбіркові етапи до Олімпійських ігор.
«Намагання потрапити на Олімпійські ігри у росії та білорусі є. Звісно, вони будуть робити все для того, щоб у них були ліцензії та щоб були допуски до потрібних змагань», - наголосив парламентарій.
Він додав, що ідея про виступ росії не під своїм прапором - також не є виходом, адже рф уже не одні ігри провела не під своїм прапором через різноманітні скандали, зокрема, пов’язані з допінгом.
«Це жодним чином не впливає на сприйняття цих спортсменів на їхній батьківщині, на вітання путіним цих спортсменів, на престижні подарунки від держави. Тобто вони чітко розуміють, що представляють рф, і все, що роблять функціонери МОКу, сприймається як «весь світ проти нас, але ми йдемо до кінця і перемагаємо!» Тобто пропагандистський наратив працює, і це необхідно зупинити», - переконаний народний депутат.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України