Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні зазначив з цього приводу: «Боєприпаси для наших воїнів, артилерія, танки, захист українського неба — все це обговорювалось. Є рішення. Особливо зараз це важливо — коли відчувається, що російська агресія наближається до моменту, коли вона може надірватись».

Водночас міністр оборони України Олексій Резніков, який представляв Україну під час зустрічі, наголосив, що підсумки «Рамштайну» вселяють оптимізм.

«10-й Рамштайн вселяє оптимізм: посилення протиповітряної оборони, постачання боєприпасів, тренування і формування «броньованого кулака», — перерахував голова Міноборони. Він подякував міністру оборони Сполучених Штатів Ллойду Остіну за лідерство і «друзям — за антикремлівську коаліцію за готовність стояти з Україною до Перемоги».

Водночас Ллойд Остін за підсумками зустрічі заявив, що наразі дев’ять країн зобов’язалися надати Україні 150 танків Leopard. «Лише за останні три місяці члени цієї контактної групи продемонстрували чудове лідерство в нарощуванні можливостей, необхідних Україні для захисту свого суверенітету та створення ініціативи на полі бою, включаючи понад дев’ять бригад танків та іншої броньованої техніки. Коаліція країн, які надають Україні танки Leopard, продовжує зростати. І дев’ять країн зараз зобов’язалися надати понад 150 танків Leopard», — сказав Ллойд Остін. За його словами, нині «вирішальний момент» боротьби України.

«Ми всі повинні продемонструвати нашу незмінну рішучість і єдність. Це означає виконання наших зобов’язань — повністю та швидко. Ми повинні забезпечити Україну всіма можливостями для майбутньої боротьби, включаючи запасні частини та пакети технічного обслуговування для підтримки критичних можливостей, які надають члени цієї Контактної групи», — додав міністр оборони США.

Інформуючи про домовленості зустрічі, Ллойд Остін розповів, що, зокрема, Нідерланди ініціюють нові контракти, щоб забезпечити надходження нової зброї на поле бою в Україні; Словенія оголосила про внесок, який допоможе «задовольнити кілька пріоритетних потреб України, включно з бронетехнікою»; Швеція надасть Україні 10 танків Leopard і ключові компоненти ППО; Норвегія співпрацює зі США, щоб передати Україні системи NASAMS; Канада надасть Україні близько восьми тисяч боєприпасів калібру 155 мм, а також 12 зенітних ракет із запасів канадських Збройних Сил для підтримки систем протиповітряної оборони.

Крім того, домовлено, що міжнародна коаліція допомагатиме Україні танками, БМП та іншою бронетехнікою, і проведенням навчань українських військових.

«Вільних людей нелегко завоювати, а український народ вільний, і він ніколи не здасться у своїй боротьбі залишитися вільним. Українці залишаються непохитними зі сталлю в хребті та мужністю у жилах, і вони мають широку підтримку Сполучених Штатів і міжнародної спільноти. Ми залишатимемося відданими настільки довго, наскільки це буде потрібно», — підсумував зустріч голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил США генерал армії Марк Міллі.

На знімку: міністр оборони України Олексій Резніков (у центрі) під час онлайн-засідання контактної групи в форматі «Рамштайн».

Фото зі сторінки  в Твіттері Олексія Резнікова.