Сьогодні вже 33 країни заявили про свою участь у коаліції. І в цій ситуації неприпустимі навіть натяки на переговори України з Росією. Ми впевнено йдемо до притягнення всіх винних до відповідальності, зокрема й за злочин геноциду проти українців.
Про це заявила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
«Депортація українських дітей росією - це геноцид у чистому вигляді. Більше того, після самої депортації дітей відправляють у так звані «навчальні табори», де намагаються стерти національну ідентичність. Дітям прищеплюють ідеї про «один народ» і забороняють говорити українською мовою», - сказала парламентарій.
За її словами, ми не повинні повторювати наративи російської пропаганди про те, що, мовляв, Міжнародна слідча комісія ООН не виявила ознак геноциду в діях росії на території України.
«Ця Комісія не ставила собі за мету шукати такі ознаки, вона приїхала в Україну шукати саме докази воєнних злочинів, і вони були знайдені. Тепер ці докази можуть бути основою для того, щоб довести в судах, що геноцид мав місце. Відповідно, наступним етапом буде дослідження саме злочинів геноциду. Це має бути інший склад, інша комісія ООН, інша процедура», - наголосила політикиня.
Вона додала, що геноцид очевидний, адже наші люди на окупованих територіях потерпають через те, що вони українці.
«Зараз усе це треба перевести в юридичну площину, зокрема використавши й докази цієї Міжнародної слідчої комісії ООН. Усе це цеглинка за цеглинкою веде до майбутніх вироків», - упевнена народна депутатка.
Також вона нагадала, що загалом ідея створення спецтрибуналу для росії почалася з поправки в резолюції ПАРЄ просто як заклик до країн-членів Ради Європи в кінці квітня минулого року.
«Зараз ми маємо 6 резолюцій ПАРЄ, 6 резолюцій Європарламенту - це все елементи політичної підтримки, наслідком якої є саме юридичні моменти. У Гаазі до початку літа має запрацювати Міжнародний центр із переслідування злочину агресії. Фактично це буде група слідчих і прокурорів України та ще шістьох держав у співпрацю з Євроюстом, які збиратимуть докази», - підсумувала парламентарій.