У цьому контексті видача ордерів Міжнародним кримінальним судом Гааги на арешт Путіна, а також уповноваженої з прав дитини рф Марії Львової-Бєлової - це перші важливі юридичні кроки.
Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
«Ми знаємо, що «бункерна особа» не подорожує, тому заарештувати його буде важко. Однак саме рішення суду є історичним, і це тільки початок. Надалі важливим є питання створення спецтрибуналу за злочин агресії. І саме завдяки таким рішенням антипутінська коаліція розширюється буквально щодня», - зазначила парламентарій.
Вона наголосила, що сьогодні вже є політична воля притягнути винних до відповідальності.
«Є рішення ПАРЄ, парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ. Генасамблея ООН також говорила про злочин агресії. Зараз формується міжнародна коаліція, до складу якої вже приєдналися 33 держави. Ця група займатиметься створенням спецтрибуналу для росії, і вже 21-23 березня представники цих держав зберуться у Страсбурзі, де й розглянуть формат майбутнього трибуналу», - повідомила народна депутатка.
Також вона нагадала, що Європейський суд із прав людини встановив початок російської агресії проти нашої держави березень 2014 року, а не 24 лютого 2024 року.
«Якби не було цього «материнського» злочину, то не було б і інших злочинів, яких уже нараховується сотні тисяч. Офіс Генпрокурора у співпраці з Міжнародним кримінальним судом зареєстрував уже близько 72 тисяч воєнних злочинів, однак насправді їх у рази більше», - сказала парламентарій.
За її словами, українські правоохоронці у співпраці з міжнародними партнерами намагаються зафіксувати кожен воєнний злочин. Вони не мають строку давності й рано чи пізно за них буде покаране і вище військово-політичне керівництво рф, і винні солдати та офіцери.