Нормативи складання екзаменів розробить Кабмін, однак тут треба враховувати не просто заучування дат і норм, а розуміння причинно-наслідкових зв’язків.
Таку думку висловила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
«Згідно з нашим законодавством, є дві категорії людей, які хочуть отримати українське громадянство. За стандартною процедурою треба чекати роками, підтверджувати проживання в Україні, або одруження з громадянином нашої держави. За цією процедурою багато людей отримувало громадянство. Для цієї категорії українська мова була обов’язковим іспитом, а зараз додається знання Конституції та історії України», - пояснила парламентарій.
За її словами, друга категорія отримує громадянство України указом Президента за спрощеною процедурою.
«Це можуть бути бійці, які воюють за Україну, люди, які шукають політичного притулку. Саме для таких осіб створено люфт у два роки - людина спочатку отримує громадянство, а потім упродовж вказаного терміну має скласти іспити з мови, Конституції та історії України. Якщо не здає, то втрачає громадянство», - сказала політикиня.
На її думку, два роки цілком достатньо, щоб усе вивчити і скласти іспити.
«Що стосується історії, то тут важливо не заучування дат, а розуміння причинно-наслідкових зв’язків, чому, наприклад, знищували українську державність. Знання нашої історії є дуже важливим, адже всі люди, які хочуть мати український паспорт, мають розуміти, де Україна, яка зараз геополітична ситуація, що було тисячу років тому і що війна з росією триває вже багато століть», - наголосила народна депутатка.
Вона додала, що за три місяці після підписання закону Президентом України Кабмін має розробити всі нормативи складання іспитів.