Про це інформує прес-служба Держпродспоживслужби.
Підвищувати обізнаність населення щодо антитютюнових змін є нагальною потребою, оскільки лише 48% українців знають про нові заходи "бездимного законодавства". Про це говорили учасники заключного заходу ІІ раунду реалізації проекту "Посилення антитютюнових заходів в Україні", до якого залучились фахівці Держпродспоживслужби. Захід було організовано державною установою "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" за участю представників Бюро ВООЗ в Україні, Нацполіції, обласних центрів контролю та профілактики хвороб, громадських організацій тощо.
Фахівці Держпродспоживслужби акцентували увагу на тому, що з 2021 року дотепер було розглянуто 265 звернень громадян стосовно куріння у заборонених місцях (порушення статті 13 Закону "Про заходи щодо запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів й їх шкідливого впливу на здоров'я населення"). Це свідчить про той факт, що суспільство справді вважає куріння шкідливим і громадяни звертають увагу на порушення антитютюнового законодавства у закладах ресторанного господарства, охорони здоров'я, об'єктах культурного призначення, в приміщеннях державних установ тощо.
Відповідно до чинного законодавства суб'єкти господарювання повинні розуміти свою відповідальність перед суспільством у питанні дотримання заборони куріння у громадських приміщеннях не тільки звичайних сигарет, а також і електронних сигарет, будь-яких пристроїв для нагрівання тютюну (ТВЕН), кальяну, інформує Держпродспоживслужба.