Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та експерти обговорили проєкт постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України про розірвання з Українською Православною Церквою договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври (реєстр. № 9179).

З метою захисту національного простору, запобігання проявам інформаційної пропаганди представниками УПЦ, а також відновлення законності та історичної справедливості, проєктом постанови пропонується звернутися до уряду щодо невідкладної перевірки дотримання умов договору про користування Почаївською Свято-Успенською лаврою комплексом споруд Почаївської лаври та іншим майном, яке є державною власністю.

За результатами обговорення комітет рекомендував Верховній Раді України проєкт постанови за реєстр. № 9179, поданий народною депутаткою Наталією Піпою та іншими, ухвалити за основу та в цілому з пропозиціями комітету. Зокрема, на думку комітету, назву цієї Постанови варто викласти більш коректно, а саме: "Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України про розірвання з  Почаївською Свято-Успенською лаврою договору про безоплатне користування комплексом споруд Почаївської лаври".

Також на засіданні Верховній Раді України рекомендували ухвалити за основу проєкт закону щодо порядку подальшого використання музейних зібрань у разі реорганізації музеїв (реєстр. № 9129). Проєкт спрямовано на усунення законодавчої прогалини шляхом доповнення статті 10 Закону України "Про музеї та музейну справу" новою частиною, якою передбачено встановити обов'язок погодження з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, порядку подальшого використання музейних зібрань у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) музеїв державної та комунальної форм власності.

Щодо проєкту постанови про визначення чинного в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людиноненависницьких (реєстр. № 9101) комітет переглянув свій висновок. Члени комітету підтримали більшість пропозицій Міністерства закордонних справ України стосовно внесення техніко-юридичних змін до проєкту та рекомендували Верховній Раді України ухвалити його за основу та в цілому в редакції комітету. Згідно з цією редакцією, Постанова матиме назву "Про Заяву Верховної Ради України "Про використання політичним режимом російської федерації ідеології рашизму, засудження засад і практик рашизму як тоталітарних і людиноненависницьких".

Наприкінці засідання перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич поінформувала про підсумки робочої наради Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 90-ми роковинами трагедії Голодомору 1932--1933 років. Народна депутатка розповіла, що на цей рік, серед іншого, заплановано проведення багатьох заходів і в Україні, і за кордоном із вшанування пам'яті жертв голодоморів, повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України