Попри затяжну і дощову весну, яскравих фарб і оптимізму хмельничанам додала виставка-ярмарок садівництва та городництва «Квітуча Україна» в обласному центрі. На неї запросили тих виробників, хто займається вирощуванням саджанців і розсади, продає насіння та засоби догляду за рослинами.

На масштабний агрозахід, як розповіли його організатори, зібрати продавців під час повномасштабної війни виявилося непросто. Чимало фермерів та господарств, котрі займались вирощуванням саме такої продукції, не змогли справитись із воєнними викликами і припинили свою діяльність. А хтось із керівників і працівників змушений був залишити свою роботу на землі й тепер виборює на полі бою свободу країни.

Для тих, хто не полишив свій бізнес, рік був непростим. Адже, скажімо, щоб тепер потішити всіх різнобарв’ям розсади квітів, висіяли їх ще взимку. Залишається лише здогадуватись, яких зусиль довелось докласти, аби в місяці зимових холодів та темряви під час постійних відключень світла забезпечити рослинам такі умови, щоб вони не тільки виросли, а ще й заквітували.

Зберегти свій «живий» товар вдалось і тим, хто привіз на ярмарок саджанці дерев та кущів. Покупці із задоволенням розбирали фруктові деревця, кущики лохини, жимолості, смородини, аґрусу та малини. І це гарний знак: закладаючи нові сади, люди вірять, що лихо війни минеться, а вони житимуть і працюватимуть на своїй землі.

Активно купували те, що даватиме плоди і радуватиме красою. Асортимент квітів та декоративних рослин виявився доволі широким — від традиційних чорнобривців до екзотичних порід хвойних дерев. І хоча один горщечок розсади квітів вартує 25 — 35 гривень, з покупками з ярмарку повернулось чимало хмельничан.

Ну а про те, що біля красивого саду чи охайного городу доводиться добре попрацювати, нагадувала сільськогосподарська техніка, також представлена на торгових рядах. Хоча для більшості дачників і городників традиційними знаряддями праці залишаються сапа та лопата, є чимало і таких, хто використовує сучасні механізми. А роботу фермерів без спеціалізованої міні-техніки вже неможливо уявити.

Такі ярмарки здебільшого збирають завзятих садівників та городників з досвідом. Проте серед відвідувачів є й такі, хто раніше ніколи не працював на землі. Саме для них провели майстер-клас із вирощування капусти.

Зробили це викладачі та учні Хмельницького ВПУ-11. Всім охочим вони пропонували висіяти насінину в спеціальну тару. Потім її можна було забрати додому і там виростити рослину.

Така проста операція зацікавила багатьох дітей. Адже, як вони зізнавались, уперше в житті закладали насінину в землю. Можливо, для когось такий аграрний досвід з часом перетвориться на справу життя.

Хтось пішов з ярмарку з покупками, хтось — без, хтось — із новими знаннями та досвідом. Але всім він додав гарного настрою, яскравих фарб і добрих емоцій — всього того, що намагаються відібрати у нас війна та ворог.

Наперекір усьому життя продовжує квітувати.

Хмельницька область.