Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у прямому ефірі каналу «Ми – Україна».
Міністр наголосив, що питання впливу війни на довкілля стоїть на порядку денному державної політики з першого дня повномасштабного вторгнення.
По суті, сьогодні Міндовкілля спільно з Держекоінспекцією роблять унікальну для усього світу роботу – обраховують збитки довкіллю від бойових дій, від вибуху кожної міни чи ракети. Ця робота сьогодні робиться відповідно до семи українських методик, які були розроблені спільно з міжнародними експертами.
“Поява цих методик та робота за ними стали для нас своєрідним випробуванням, адже у світі до цього ніхто ніколи не робив такого. Сьогодні наша головна мета – щоб міжнародна спільнота визнала ці методики, щоб ту матеріальну шкоду, яку ми сьогодні нараховуємо, якомога швидше верифікували відповідні міжнародні організації.
Аби Україна могла стягнути репарації з країни агресора за всі ті збитки довкіллю, які вони завдають”, - зазначив посадовець.
Нагадаємо
Президент України Володимир Зеленський на Кліматичному саміті СОР27 ініціював міжнародну ініціативу із запуску Глобальної платформи для оцінки збитків довкіллю внаслідок війни. Її вже підтримали понад 25 країн.
“Будемо продовжувати цю комунікацію. Розраховуємо, що якомога більше наших партнерів будуть долучатися до цієї платформи”, - повідомив Руслан Стрілець.
Міністр нагадав, що на сьогодні матеріальна шкода довкіллю становить вже майже 2 трлн гривень. Практично половина з них, шкода від викидів у атмосферне повітря, вибухи мін, горіння лісів, нафтобаз тощо. Близько 25% - збитки від забруднення ґрунтів.Також окремо ми обраховуємо збитки від забруднення водних ресурсів.
Під час розмови з журналістами Міністр Руслан Стрілець згадав про наслідки окупації Чорнобильської зони та підтримку міжнародними партнерами довкіллєвої сфери України, зокрема йшлося про допомогу Німеччини.
Вл. інф.
Фото зі сторінки Міндовкілля в Фейсбуці.