Під час заходу учасники обговорили особливості процесу наближення національного законодавства та пов’язані із цим виклики, вплив acquis ЄС на правовий і політичний виміри, а також розглянули кейс України як приклад поступового процесу вступу.

«Практичне вдосконалення та підвищення компетенцій службовців у питаннях європейського права — важливий складник української євроінтеграції», — наголосив Перший віцеспікер, акцентувавши, що у цьому процесі допомагає Дослідницька служба Верховної Ради України, яка здійснює підвищення інституційної спроможності Парламенту.

«Маємо підвищувати наші компетенції у питаннях європейського права. Адже у нас дуже серйозне завдання — швидка та якісна євроінтеграція», — зауважив Олександр Корнієнко.

Водночас він акцентував, що Україна проходить цей шлях в умовах повномасштабної війни: «Але спільна робота й практичний підхід наближають нас до мети».

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив вдячність євродепутату Міхаелю Галеру й колегам за співпрацю та Європейському Парламенту за незмінну підтримку України у процесі євроінтеграції.

Довідково

Вебінар організовано за підтримки Дослідницької служби Верховної Ради України спільно з Європейським Парламентом.

Дослідницька служба Верховної Ради України — це установа, що здійснює науково-дослідницьке та інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Верховної Ради України, її органів, народних депутатів України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, а також професійне навчання (підвищення кваліфікації) народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України та помічників-консультантів народних депутатів України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України