Зокрема, відбулися двосторонні зустрічі з Президенткою Європейського Парламенту Робертою Мецолою, спікерами парламентів Австрії, Данії та Північної Македонії.
Голова Українського Парламенту подякував колегам за постійну підтримку України та високий рівень міжпарламентських відносин наших країн. Він також закликав спікерів збільшувати та посилювати свої можливості у допомозі нашій державі задля спільного мирного майбутнього.
Окремо він подякував очільникам європейських парламентів за підтримку України на шляху до євроінтеграції та членства у сім’ї європейських народів. Він наголосив, що попри війну, Україна виконала всі сім вимог Європейської комісії, які ставилися під час отримання кандидатського статусу.
«Я дуже сподіваюся, що вони будуть оцінені з боку ЄС, і Україна матиме можливість відкрити перемовини про повноцінне членство вже у цьому році», — закликав колег-спікерів до підтримки нашого євроінтеграційного поступу Руслан Стефанчук.
Також спікери порушували питання майбутньої архітектури глобальної безпеки. В цьому ключі Голова Українського Парламенту закликав своїх колег підтримати на прийдешньому Саміті НАТО у Вільнюсі заявку України на вступ до Альянсу, оскільки Україна вже давно готова до членства та стане вагомим посиленням для країн Організації Північноатлантичного договору у захисті безпеки Європи та світу.
Окрім того, учасники обговорили ряд питань, важливих для майбутнього України та Європейського континенту, зокрема, встановлення справедливості та відповідальності за неспровоковану війну у центрі Європи та створення спеціального трибуналу для росії за злочин агресії; підтримку мирної ініціативи Президента України Володимира Зеленського – формули миру та патронат країн Європи над визначеними її пунктами; визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу, визнання росії – країною-спонсором тероризму тощо.
Очільник Українського Парламенту також запросив колег-спікерів європейських парламентів взяти участь у ІІ Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи, який відбудеться цьогоріч у жовтні у Празі.
Провідною темою зустрічі із Президенткою Європейського Парламенту Робертою Мецолою став рух України в ЄС. Очільник Українського Парламенту зазначив, що попри війну, Україна зробила великий обсяг роботи з реалізації семи кроків, визначених Єврокомісією, і це має отримати належну оцінку.
За його словами, наші парламенти сповідують спільні цінності й мають спільне бачення щодо членства України в Європейському Союзі.
«Європейський Парламент — на передовій підтримки України і був першим серед європейських інституцій, хто домагався отримання Україною статусу кандидата в ЄС. Нас об’єднує спільна позиція: старт перемовин щодо членства в ЄС має розпочатися цього року», — наголосив Руслан Стефанчук.
Президент Національної Ради Парламенту Республіки Австрія Вольфганг Соботка запевнив українського колегу у тому, що парламентська підтримка Австрії буде продовжуватися на такому ж рівні, як і зараз: «Ми готові підтримувати вас надалі».
Зокрема, він зауважив, що Австрія готова підтримати створення спеціального трибуналу і його рішення про засудження всіх злочинів, що «важливо для досягнення справедливості і притягнення до відповідальності усіх винних осіб».
Також він зазначив, що світ сьогодні має великі безпекові виклики, тому що росія порушила міжнародну, світову архітектуру безпеки. І, за його словами, всі країни мають працювати над тим, щоб «прибрати ці загрози для майбутнього Європи та світу в цілому».
Голова Собранія Республіки Північна Македонія Талат Джафері висловив особисту та інституційну підтримку Голові Парламенту України та Парламенту в цілому.
Він запевнив у всебічній підтримці Північною Македонією євроатлантичного шляху України, зокрема, на прийдешньому Саміті НАТО у Вільнюсі.
Також Талат Джафері ще раз наголосив, що Північна Македонія підтримує Україну в межах своїх можливостей, зокрема, фінансових та гуманітарних, а також на рівні парламентського співробітництва та зв’язків.
Спікер Фолькетингу Королівства Данія Сорен Ґеле під час зустрічі із українським колегою зауважив, що Данія абсолютно, на сто відсотків, поряд з Україною з моменту початку російської агресії .
«Немає таких питань, які ми не можемо обговорювати та надавати підтримку. Ми бачимо, що одна країна знущається над іншою тому, що вона є більшою. Тому ми стоїмо поруч з Україною», — наголосив Спікер парламенту Данії.
Він також зауважив, що Данія продовжуватиме надання всебічної підтримки, зокрема, військової і вже створено спеціальний Фонд, за прикладом Норвегії, щоб переконатися, «що ми будемо допомагати не тільки сьогодні і завтра, а й післязавтра, щоб задовольнити необхідні потреби України».
За його словами, Данія голосно говорить про свою підтримку України, щоб показати приклад тим країнам, які мають більші можливості для допомоги, тому що тільки разом Європа та світ зможуть отримати мир на континенті.
Голова Українського Парламенту зустрівся з Президентом Чеської Республіки
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, у межах проведення Конференції голів парламентів країн ЄС, зустрівся з Президентом Чеської Республіки Петром Павелом.
Руслан Стефанчук від імені Українського народу та Парламенту зокрема, подякував Президенту, Чеській Республіці, Парламенту, великому чеському народу за сталу та потужну підтримку, яку Україна відчуває з першого дня повномасштабної війни.
Під час зустрічі співрозмовники обговорили стратегічні задачі, які зараз стоять перед Україною. Особливо детально зупинилися на військовій підтримці України. Руслан Стефанчук закликав Президента Чехії стати основним амбасадором України у цьому питанні, адже, як професійний військовий, Петр Павел точно знає, чим і як найкраще допомогти сьогодні нашим Збройним Силам.
Також Голова Українського Парламенту закцентував увагу на питаннях євроатлантичного та євроінтеграційного шляху України, наголосивши, що «Україна зараз робить все можливе не тільки для того, щоб перемогти на полі бою, а насамперед для того, щоб стати чесним гідним членом як ЄС, так і Альянсу».
Окрім того, Руслан Стефанчук звернувся до Президента Чехії із проханням підтримати формулу миру Президента України Володимира Зеленського та взяти патронат над одним із її пунктів.
Також співрозмовники зупинилися на питанні встановлення справедливості, яке, за словами Голови Парламенту України, включає нашу перемогу на полі бою, притягнення росії до відповідальності та відшкодування всіх завданих збитків.
«Чехія на всіх цих етапах стоїть поруч з Україною. Чеські друзі завжди будуть поруч з українцями. У найскладніші часи ви зробили неймовірне. І ми цього ніколи не забудемо», — підкреслив Спікер Українського Парламенту й вчергове запросив пана Президента до України із офіційним візитом, який стане «важливим актом солідарності з Україною чеського народу і Чехії в цілому».
Президент Петр Павел під час розмови наголосив, що дуже цінує та поважає таку високу оцінку допомоги нашій державі від його країни та чеського народу, який не міг вчинити по-іншому, і висловив впевненість у посиленні та зміцненні дружби наших народів й після війни.
«Наша співпраця останнім часом настільки інтенсивна, що навіть немає потреби проводити довгі розмови. Я дуже пишаюся тим, що чеське товариство відноситься до грони тих країн, які допомагають України від самого початку агресивної війни», — наголосив Президент Чеської Республіки.
Він також запевнив українського колегу, що Чехія повністю стоїть на боці України у питанні нашого поступу в ЄС та НАТО.
«Що стосується членства України у ЄС та НАТО, для нас це не питання «чи», для нас це питання — «коли». Ви будете мати нашу підтримку й надалі, а я особисто зроблю все, що від мене залежить для продовження нашої успішної співпраці щодо вступу України у ЄС та НАТО», — наголосив Петр Павел.
Він також додав, що НАТО і ЄС — це зона співпраці, партнерства, стабільності та спокою. І Чехія бажає, щоб ця «зона була якнайбільшою і щоб Україна була її складником».
«Тому ми будемо й надалі підтримувати Україну у військовому плані і будемо чекати на можливості співпраці після війни не лише на рівні Парламенту та Уряду, але й на рівні окремих міністерств. І це також є запорукою того, що перемовини про вступ України в ЄС будуть проходити більш успішно», — запевнив українського колегу Президент Чеської Республіки.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України