Сторони обговорили підготовку до наступного опалювального сезону та допомогу, яку японська сторона може надати Україні у процесі відновлення і відбудови енергетичного сектору.
«Допомога, яку нам надає Японія, величезна – це генератори, автотрансформатори, а також кошти, які допомогли зміцнити нашу енергосистему”, - зазначив міністр. Загалом з Японії в Україну було доставлено 12 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 113 тонн.
Герман Галущенко відзначив, що Україна і надалі потребує допомоги з обладнанням, яке необхідне для посилення стійкості енергосистеми та формування складів для підготовки до можливих майбутніх атак ворога.
Міністр зазначив, що українські енергетики вже активно готуються до наступного опалювального сезону. Зокрема, тривають відновлювальні і ремонтні роботи, заходи для посилення фізичного захисту енергетичних об’єктів, а також виконуються завдання з максимального нарощування потужностей генерації на місцях.
«Децентралізація генерації допоможе нам посилити стійкість системи. Ми вже почали відповідну роботу і прагнемо встановити максимальну кількість розподіленої генерації, зокрема газотурбінних установок у різних регіонах країни. Будемо вдячні японським партнерам за співпрацю в цьому напрямку”, - зазначив посадовець.
Окремо Герман Галущенко подякував Японії за лідерство під час головування в G7. Він наголосив, що Україна і Японія – це країни, які з власного досвіду переконалися у важливості дотримання принципів ядерної і радіаційної безпеки. Міністр підкреслив необхідність консолідації міжнародних зусиль для притягнення до відповідальності росії як держави, що порушила своїми діями в Україні основи ядерної та радіаційної безпеки, та висловив сподівання на лідерство Японії у питанні введення санкцій проти ядерної галузі рф.
За матеріалами прес-служби Міненерго.