Протягом попередньої доби Силами оборони відбито 54 атаки противника. Найзапекліші бої надалі тривають за Бахмут та Мар’їнку. Противник завдав 7 ракетних та 39 авіаційних ударів, здійснив 61 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та критичній інфраструктурі населених пунктів, йдеться у повідомленні.

Окрім цього, як інформують очільники обласних військових адміністрацій, у середу у прикордонних громадах Сумської області загалом зафіксовано сто прильотів з різного озброєння, є поранені. Противник здійснив 65 обстрілів населених пунктів та інфраструктури Херсонської області, одна особа загинула, троє — поранені. 83 удари росіяни завдали по Запорізькій області, убили двох мешканців і зруйнували 26 об’єктів...

Міністр оборони Олексій Резніков вважає: очікування від українського контрнаступу «дещо перегріті» і українським суспільством та політиками, і нашими союзниками. «Раніше не вірили у Перемогу. Раніше хотіли, щоб Україна вижила хоч якось мінімально, щоб хоч якась частина України збереглася. А коли ЗСУ показали успіхи, всі почали вірити у Перемогу — після Зміїного, після Київщини, Чернігівщини та Сумщини, після Харківщини, Херсона. Хочуть наступної перемоги. Це нормально, це емоції — очікування на успіх», — сказав він в інтерв’ю РБК-Україна.

Очільник МОУ розповів про узгодження інформації з Генштабом та про пораду своєї заступниці Ганни Маляр не завищувати власні очікування, щоб потім не було розчарування. Мовляв, не все так просто, це війна. І про контрнаступ — коли, як і де — публічно оголошувати не стануть.

Своєю чергою під час слухань у Конгресі США 26 квітня верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі зазначив: 98% обіцяного для проведення контрнаступу озброєння вже в Україні й існує «абсолютна впевненість», що все необхідне доставлено. А також поінформував, що разом із ЗСУ Пентагон провів моделювання бойових дій, за підсумком яких Україна перебуває у хорошій позиції для контрнаступу.

Таке математичне моделювання — ціла військова наука, що перетворює абстрактні формулювання «боєздатність», «ефективність», «бойовий потенціал» тощо на цифри і доволі точно дає відповідь на питання, де, коли, якими силами вести бойові дії для досягнення необхідного результату, пояснюють військові експерти. Мовляв, важливою умовою таких моделей є інформація щодо сил та спроможностей противника. А це означає те, що у союзників є величезний об’єм даних щодо армії рф, розташування та кількості сил у реальному часі, аспектів логістики, побудови оборони тощо. Отож проведено оцінку можливих дій рашистів, визначено найуразливіші точки обох сторін, проаналізовано можливі дії за безліччю сценаріїв та розроблено контрзаходи.