Руслан Стефанчук наголосив на важливій та цінній ролі Словаччини у допомозі Україні та подякував за послідовну і цілеспрямовану підтримку, яку ми отримуємо «не тільки на рівні керівництва країни, але й на рівні кожного словака, який допомагає і вболіває за Україну».

Про таку допомогу, за словами Голова Українського Парламенту, свідчать конкретні дії Словаччини, зокрема, у важливій сьогодні для нашої країни військовій сфері. Руслан Стефанчук подякував за передані Словаччиною 13 літаків МІГ-29 та засобів протиповітряної оборони, які вже «сьогодні рятують життя українців».

Крім того, сторони зупинилися на питанні євроінтеграційного та євроатлантичного шляхів України. Голова Українського Парламенту подякував за підтримку Словаччиною голосування за надання Україні кандидатського статусу в члени ЄС та закликав так само підтримати прагнення нашої держави розпочати перемовини про повноцінне членство вже у цьому році.

«Ще один дуже важливий напрям — це наш поступ до НАТО. Попереду — Вільнюський саміт, де Україна розраховує на визначення чітких часових рамок прийняття України до Альянсу», — наголосив Руслан Стефанчук.

Під час зустрічі йшлося про формулу миру Президента Зеленського, реалізація якої, за словами Голови Парламенту України, є «єдиним варіантом завершення цієї війни», та долучення Словаччини до просування цієї мирної ініціативи; створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії росії проти України та відновлення історичної справедливості, зокрема, про визнання Національною Радою Словацької Республіки Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу.

Голова Українського Парламенту також наголосив на важливості санкційного тиску проти рф, подякувавши Словаччині за підтримку усіх вже введених пакетів обмежень та акцентував на ключових пріоритетах майбутніх санкцій, зокрема, посиленні контролю над вже прийнятими санкціями, боротьбу з їхнім обходом, введення обмежень для ядерного та пропагандистського потенціалу росії.

Насамкінець Руслан Стефанчук вчергове наголосив на тому, що саме з такими друзями, як Словаччина, «Україна обов’язково переможе!».

Президентка Словацької Республіки Зузана Чапутова запевнила Голову Українського Парламенту в тому, що підтримка України Словаччиною — однозначна.

«Ця підтримка — це наш обов’язок. Це підтримка цінностей не тільки українських. Увесь світ спостерігає, як стійко бореться Україна та не піддається агресору. І ми будемо допомагати скільки зможемо», — наголосила Зузана Чапутова, нагадавши, що Словаччина є п’ятою країною світу, яка надає таку велику допомогу, відповідно до власного ВВП та кількості населення країни.

 Вона також висловила підтримку поступу України до ЄС та НАТО, посиленню санкцій та реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського, де Словаччина, за її словами, готова взяти під патронат питання ядерної безпеки.

Окремо Президентка Словаччини наголосила, що Республіка також підтримує створення спеціального трибуналу для покарання відповідальних за злочини росії, скоєні в Україні, зокрема, у питанні депортації дітей, щодо якого Національна Рада Словацької Республіки нещодавно ухвалила резолюцію із засудженням цього злочину росії та закликала країну-агресорку негайно припинити незаконну депортацію і повернути всіх українських дітей та громадян на Батьківщину.

«Хочу підкреслити, що ми робимо набагато більше навіть тоді, коли не оприлюднюємо розмір і можливості нашої допомоги. І вчергове хочу наголосити, що позиція Словацької Республіки абсолютно чітка — це позиція допомоги та підтримки санкцій», — підкреслила Зузана Чапутова.

Руслан Стефанчук: Візит до України Президента Чеської Республіки є проявом мужності й солідарності з Українським народом

На цьому Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив під час зустрічі із Президентом Чеської Республіки Петром Павелом, який вперше відвідав Україну як Президент Чехії.

«Хочу подякувати Вам за вашу мужність і підтримку, яку ви проявляєте своїм власним перебуванням в Україні. Адже цієї ночі ворог продовжив атакувати мирне населення нашої країни, демонструючи цим свої звірства, свою нелюдськість. Але, попри все, наші друзі поруч з нами і ваш голос підтримки є надзвичайно потужним», — наголосив Руслан Стефанчук на початку зустрічі.

Також він подякував Чехії за запрошення на Конференцію голів парламентів країн-членів ЄС, яка днями відбулася у Празі і де Україна була вперше представлена, зокрема, як кандидат у члени ЄС. За словами Спікера Українського Парламенту, Україна сподівається, що вже найближчим часом «зможе брати участь у подібних заходах не тільки у статусі країни-кандидата».

Також Руслан Стефанчук висловив слова подяки за ініціативу Чехії провести у себе восени цього року Другий Парламентського саміт Міжнародної Кримської платформи, що вкотре «свідчить про потужну підтримку Чехією суверенітету, незалежності і територіальної цілісності нашої держави».

Окрім того, сторони обговорили ряд питань, важливих для України у її сьогоднішній боротьбі з агресором та для післявоєнного майбутнього : питання повноцінного членства України в ЄС, курсу України в НАТО та підтримка їх Чеською Республікою; оборонні потреби Збройних Сил України, санкції проти рф, відбудову України.

«Україна готова до здійснення складних і важливих реформ для трансформації українського суспільства. Свій шлях у ЄС і НАТО ми пройдемо з честю, пройдемо гідно, щоб повернутися до європейського дому. І цей шлях ми пройдемо пліч-о-пліч і за допомогою наших чеських друзів», — підкреслив насамкінець Голова Верховної Ради України.

Президент Чеської Республіки Петр Павел, зі свого боку, вкотре наголосив, що Чеська Республіка буде стояти поруч з Україною як до її перемоги у цій війні, так і після неї.

«Чехія буде робити все можливе для того, щоби допомогти Україні відновити суверенітет та територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Також Чеська Республіка буде підтримувати Україну у відбудові і не лише після закінчення війни. Ми готові розпочати це вже зараз», — закцентував Петр Павел.

Водночас він зауважив, що у цьому розрізі Чехія прагне рухатися більше від допомоги до співпраці і «готова говорити про можливі механізми для встановлення партнерства у конкретних напрямах або конкретних проектах, щоб розпочати роботу над ними найближчим часом».

Крім того, Петр Павел особливо наголосив, що Чехія підтримуватиме Україну в її прагненні розпочати переговори щодо повноцінного членства в  ЄС та вступу до НАТО, а також буде «посилювати свій голос» у питанні створення міжнародного трибуналу щодо покарання росії за воєнні злочини в Україні, які вона скоїла протягом цієї загарбницької війни.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України