Попри всі прогнози українські захисники тримають Бахмут, знищують «вагнера» та інші найбільш боєздатні підрозділи російської армії. «Ми даємо нашому резерву змогу підготуватися, і ми готуємося самі до подальших дій», — зазначив він. А також повідомив, що разом з командирами ухвалили низку необхідних рішень, спрямованих на забезпечення ефективної оборони та завдання максимальних втрат противнику.
За словами командувача Сухопутних військ ЗСУ, у центрі уваги постійно мають бути люди — від солдата до комбрига. Ніхто не має залишитись осторонь, оскільки саме завдяки їхній самовідданості та професіоналізму Бахмут тримається, наголосив Сирський. Він висловив бійцям вдячність за стійкість, мужність і героїзм, а також вручив подарунки та відзнаки.
Місто-фортецю ЗСУ перетворили на місце утилізації живої сили противника. За даними речника Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, які він озвучив у коментарі «РБК-Україна», на Бахмутському напрямку воюють 25,6 тисячі «багнетів» живої сили росіян, 65 танків, 450 бронемашин, 154 одиниці ствольної артилерії та 56 реактивних систем залпового вогню.
Оглядачі Defanse Express проаналізували сили окупантів у цій гарячій точці битви за Донбас і дійшли висновку, чому, наприклад, ще в лютому 2023 року рашисти для своїх «штурмових рот» виділяли хоча б один танк, чотири бронемашини та бодай одну артсистему, а наприкінці квітня акцент змістився саме на «м’ясну складову», а бронетехніка та артилерія в кращому для ворога разі виконують роль «приданого засобу». Схоже, окупанти зіткнулись з тим, що наявних сил та засобів на Бахмутському напрямку їм уже не вистачає для підтримки безперервності атак.
За інформацією координатора групи «Інформаційний спротив» Костянтина Машовця, нині путінські війська на території України мають 1764 танки (у різному технічному стані), 4289 бронемашин, майже три тисячі одиниць ствольної артилерії та 870 одиниць РСЗВ. Якщо розподілити цю щільність сил та засобів ворога на 1300 км фронту, то виходить лише один танк, три бронемашини та три одиниці ствольної артилерії та РСЗВ на 1 км фронту. На думку військових експертів, цього арсеналу «асвабадітєлям» недостатньо для ефективних наступальних зусиль, і тому вони активно будують оборонні споруди.
Зі свого боку британська розвідка стверджує, що рф не має достатньо боєприпасів для досягнення успіху в наступі. «росія продовжує надавати найвищий пріоритет мобілізації своєї оборонної промисловості, але вона все ще не в змозі задовольнити потреби воєнного часу. Тоді як російські політичні лідери наполегливо вимагають успіху на полі бою, російські фахівці з логістики застрягли посередині», — йдеться в огляді МО Великої Британії.