Біля прикордонного села Капітанівка Сумського району місяць тому трактор наїхав на протитанкову міну. 39-річний механізатор із серйозною травмою потрапив до лікарні. Символічно, що він працював у місцевій агрофірмі з назвою «За мир», їй же належала знищена рашистами техніка.
Можна обійтись практично без усього — без телевізора, смартфона, автомобіля, пральної машинки, мікрохвильової печі тощо — але життя стає немислимим, коли немає нічого на столі.
Ось чому на аграріїв цими днями лягає величезна відповідальність, сконцентрована у відомому афоризмі: що вони нинішньої весни посіють, те ми восени і пожнемо. В обох смислах цього вислову: і в прямому, і в переносному. І що жорстокіша війна, то зрозумілішою стає ця істина.
Попри нестачу техніки і кадрів, пального і «хімії», фінансових ресурсів та ще й дощі, які довго розмочували землю, сільгоспвиробники Сумщини досить успішно проводять посівну кампанію.
Згідно з даними департаменту агропромислового розвитку ОВА зернових та зернобобових культур уже посіяли на площі 184 тис. га — це майже 55% від прогнозного показника. Практично завершено сівбу гороху, наближається до фінішу сівба ярого ячменю і вівса. Чимало господарств області вже закінчили сіяти ранні зернові та зернобобові культури і приступили до пізніх, зокрема, до гречки і сої.
Тим часом на аграріїв, які виїжджають на лани, чатує смертельна небезпека. На Сумщині тисячі гектарів сільськогосподарських угідь потребують розмінування. Тиждень тому в Шосткинському районі серед поля підірвався механізатор. Він виїхав туди на тракторі, не звернувши увагу на попередження «Міни!». На щастя, чоловік вижив, бо його вчасно доправили до лікарні і вдало прооперували. Нещасний випадок стався 1 травня, а перед цим у квітні пролунало кілька вибухів на ланах у Сумському районі. Останній випадок стався на Сумщині
5 травня в Есманській громаді біля села Вільна Слобода: трактор наїхав на снаряд, що впав у полі і не розірвався. У кабіні трактора перебувало двоє людей, на щастя, вибухом нікого серйозно не зачепило.
За інформацією обласної військової адміністрації, у регіоні потребують розмінування загалом майже 2 тис. га сільгоспугідь. Аграрії звернулися до очільника ОВА генерал-лейтенанта Володимира Артюха, аби допоміг підготувати небезпечні площі до весняно-польових робіт — інакше чимало полів залишаться незасіяними. В. Артюх зв’язався з керівництвом ДСНС України, і на Сумщину відрядили відповідних фахівців. 1 травня в області розпочалося «велике розмінування», яке триває цими днями.
До роботи долучилися спеціалісти Міжрегіонального центру швидкого реагування, що в Ромнах. Завдяки міжнародним партнерам цей підрозділ ДСНС України укомплектували технікою та обладнанням, необхідними для пошуку і знешкодження вибухонебезпечних предметів.
Сумська область.