А об’єднує всі заходи одне — презентувати свій край та донатити на потреби ЗСУ. Так, в Івано-Франківську до дня міста зібрали майже 100 тисяч гривень для захисників.
Також у Коломиї та обласному центрі провели благодійні екскурсії для переселенців. Приміром, у Музеї історії Галича відбувся інтерактивний захід «Юний екскурсовод: історія очима дітей».
А з ініціативи експертів проекту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» відбувся круглий стіл на тему «Географічні зазначення та етногастрономічний туризм як інструменти розвитку сільських територій».
Проведено й інформаційну сесію нової програми транскордонного співробітництва Румунія — Україна 2021—2027. Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад ОВА організував онлайн-навчання «Розвиток туризму в громадах».
Цими вихідними відбувся Веслувальний марафон на Дністрі. Стартував він із села Нижнів, а далі за течією річки — зупинка в селі Лука — до села Устечко, що на межі Івано-Франківщини й Тернопільщини. Організатори передбачили і похід до Джуринського водоспаду.
До війни в екологічному сплаві Дністром серед громадських активістів були вчені, дослідники, журналісти та небайдужі до проблем річки. Нині кілька із них — на передовій, приміром, Вадим Джувага із Маріуполя. Тоді він виступив за заборону будівництва малих ГЕС на цій водній артерії задля збереження довкілля.
«В області стартував конкурс грантів «Час діяти, Україно!» для підтримки локальних громадських ініціатив, — повідомив Віталій Передерко, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОВА. — Один із напрямів — інтеграція внутрішньо переміщених осіб».
Іще вагома подія тижня — традиція «віншування Василів» у селі Липівка Рогатинської громади — стала елементом нематеріальної культурної спадщини України.
Івано-Франківська область.
Фото надано автором.