У Ломачинецькому лісництві філії «Сокирянське лісове господарство» вже дев’ять років займаються бджільництвом. Нині у вуликах живуть 80 бджолиних сімей, розповідає очільник Подільського лісового офісу Василь Гончар.

«Минулого року заготовили майже 200 кілограмів меду. Плани на поточний рік — 500 кілограмів. Бджоли гарно пережили зиму і на початку березня почали масово прокидатися. Нині на пасіці сезон бджолиного розплоду. Ріст бджолосімей, поповнення їх молодими комахами прямо залежать від кількості бджолиного розплоду в гнізді. У кожному вулику є по вісім рамок молодняка», — каже Василь Гончар.

За його словами, розпочинається цвітіння акації — одного з найбільш цінних медоносів. Тоді бджоли активно збирають нектар, і через два тижні пасічники вже зможуть заготовити перший мед.

«Лісовий мед — натуральний та екологічно чистий. Адже довкола пасіки ростуть сади, квіти, медоносні трави, кущі та дерева. Усе це забезпечує хороший медозбір. Мед із лісу фахівці зараховують до елітних сортів.

Причиною тому є його багатий вітамінний склад, а також смакові та цілющі властивості, — зазначає Василь Гончар. — Поруч із пасікою збудували апібудиночок. Сон на вуликах — старовинний спосіб оздоровлення всього тіла, який може разом замінити спа-салон, заняття з медитації і санаторій. Тож запрошуємо всіх почастуватися лісовим медом та оздоровитися на природі поблизу бджіл».

Чернівецька область. 

Фото з відкритих джерел.