Зараз електроенергії в мережі достатньо і частина навіть іде на експорт. Держава готова до можливих наступних атак, усе відпрацьовано для того, щоби швидко впоратися з наслідками.
Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин.
«Останні ракетні атаки свідчать про те, що енергетичні об?єкти менше цікавлять РФ, терористична армія переорієнтувалася на іншу інфраструктуру, зокрема цивільну та військову. Їм не вдалося знищити нашу енергетичну систему. Зараз у нас є профіцит потужностей. Частину виробництва вдень ми навіть обмежуємо, бо працює багато сонячних станцій. Надлишок енергії вже навіть експортуємо за кордон», - зазначив політик.
За його словами потенційні проблеми з нестачею електроенергії можуть з’явитися влітку, коли традиційно виводять енергоблоки атомних електростанцій на ремонт.
«Традиційно влітку компанія «Енергоатом» виводить енергоблоки на ремонт, тоді заміняється це виробництво іншими альтернативними джерелами електроенергії. Ще одна можлива проблема – у липні-серпні пік споживання електроенергії, коли населення масово користується кондиціонерами. Ці фактори можуть спричинити певний дефіцит в системі, однак, думаю, не варто поспішати купувати генератори тим, хто ще не їх не придбав. Зберігаю оптимістичний настрій і вірю, що відключень не буде», - наголосив парламентарій.
Він також додав, що наразі розглядаються ідеї НКРЕКП щодо підвищення тарифів на електроенергію, однак рішення ще не ухвалене.
«НКРЕКП звернулася до Кабміну з проханням переглянути тариф, мотивуючи це тим, що треба збирати кошти для проведення ремонтних робіт, адже через російські атаки у нас постраждала значна частина об’єктів. На мою думку, у разі підвищення тарифів треба надати допомогу тим, для кого це зростання буде суттєвим, тут має підключитися механізм монетизованої субсидії. Наприклад, збільшити розмір субсидії з 3,8 до 8 млрд грн», - сказав народний депутат.
Він переконаний, що такий підхід дасть змогу всім незахищеним верствам населення отримати допомогу від держави. Політик також нагадав, що в Україні на час воєнного стану та 6 місяців після нього діє заборона відключення від постачання комунальних послуг за борги.