Українські захисники звільнили майже половину території, окупованої російськими військами
Насамперед він наголосив, що українські захисники звільнили майже половину території, окупованої російськими військами з початку повномасштабного російського військового вторгнення: «Цей процес триватиме до повної деокупації нашої суверенної території у міжнародно визнаних кордонах».
росія має бути покарана за всі скоєні злочини
«Україна бореться не лише за власну територію, а й за всю Європу — від того, як закінчиться ця війна, залежатиме майбутнє не лише нашої країни», — водночас зауважив Перший віцеспікер.
Він висловив вдячність за рішення США запровадити санкції проти структур «росатому», а також за створення альянсу між Канадою, Францією, Японією, Великою Британією та США, спрямованого на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергетики: «Світ не може дозволити росії залишатися безкарною. росія має бути покарана за всі скоєні злочини. За кожну випущену кулю, кожну ракету, закладену міну, зруйнований будинок, забране життя».
Історичне рішення МКС про видачу ордеру на арешт путіна є поворотним у притягненні до відповідальності
«Вітаємо рішення Міжнародного кримінального суду щодо видачі ордеру на довічний арешт президента путіна та марії львової-бєлової за ймовірні воєнні злочини, пов’язані з незаконною депортацією дітей з окупованих районів України до російської федерації», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що історичне рішення МКС знаменує поворотний момент у процесі притягнення до відповідальності всіх винних у злочинах, скоєних в Україні, — з вищого керівництва терористичної держави.
Під час виступу Олександр Корнієнко закликав кожну державу розглянути можливість приєднання до спеціального трибуналу щодо злочинів агресії проти України. На підтримку його створення прийнято шість резолюцій ПАРЄ, п’ять резолюцій Європарламенту, а також резолюції ПА НАТО та ПА ОБСЄ, парламентів Литви, Естонії, Нідерландів, Чехії, Франції, Латвії, Словаччини, Молдови та Польщі. «Нині Україна працює у межах ООН над текстом резолюції про створення спеціального трибуналу», — зазначив він.
російська влада продовжує депортацію та переміщення українських громадян, зокрема, дітей
Водночас він повідомив, що російська окупаційна влада продовжує системну депортацію та примусове переміщення громадян України до росії та в межах окупованої росією частини України, а також примусове усиновлення українських дітей: «Зафіксовано 19 393 випадки примусового переміщення українських дітей. 4 396 українських дітей зі спеціальним статусом (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування) залишаються на тимчасово окупованих територіях та в росії».
Вартість відбудови та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів США
«Війна завдала значного удару по економіці та соціальній сфері. За спільною оцінкою, оприлюдненою 23 березня Урядом України, Групою Світового банку, Європейською Комісією та ООН, вартість відбудови та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів США», — наголосив Олександр Корнієнко, додавши, що у 2023 році Україна потребуватиме 14,1 млрд доларів США на критичні та пріоритетні інвестиції у реконструкцію та відновлення. «Ми цінуємо фінансову допомогу, яку надають наші партнери, щоб утримати економіку України на плаву», — зазначив він.
Найкращою гарантією майбутньої безпеки як в Україні, так і в євроатлантичному просторі, є членство України в НАТО
«Найкращою гарантією майбутньої безпеки як в Україні, так і в євроатлантичному просторі, є членство України в НАТО», — акцентував Перший заступник Голови Верховної Ради України, додавши, що Вільнюський саміт є унікальною можливістю для країн-членів Альянсу послати конкретний сигнал щодо подальшого запрошення України до членства в НАТО — визначити конкретні плани та перспективи вступу України до Організації Північноатлантичного договору.
«Маємо зберігати єдність і рішучість в ухваленні стратегічних рішень, які зміцнять колективну безпеку НАТО і сприятимуть тривалому миру в Європі», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
Українська делегація на чолі з Олександром Корнієнком на полях ПА НАТО зустрілася зі словенськими колегами
У межах робочого візиту до Великого Герцогства Люксембург Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зустрівся з делегацією Республіки Словенія на полях Парламентської асамблеї НАТО.
«ПА НАТО — додаткова можливість узгодити подальші спільні дії для протидії викликам і загрозам, які несе агресія росії проти України», — наголосив насамперед Перший віцеспікер.
Також під час зустрічі Олександр Корнієнко акцентував на важливості визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду Українського народу: «Розраховуємо на ухвалення відповідної резолюції Державними зборами Словенії».
Окрім того, сторони обговорили питання впливу російської федерації на країни Глобального Півдня та Близького Сходу. Перший заступник Голови Верховної Ради України проінформував про роботу української сторони на 146-ій Асамблеї Міжпарламентського союзу. «Представники держав із цих напрямів почали нас слухати та чути», — зауважив він.
Водночас Олександр Корнієнко зазначив, що мають запрацювати механізми задля компенсації російською федерацією збитків, завдані Україні.
«За допомогою міжнародної спільноти ми прагнемо зупинити державу-терориста і перемогти задля нашої та світової безпеки», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України.
«Дружня зустріч із поглибленим обговоренням словенської та української делегацій у ПА НАТО», — наголосив Голова делегації Республіки Словенія Матей Тонін. Водночас, зі свого боку, словенські колеги повідомили, що українська делегація зауважила на посиленні та продовженні військової допомоги, подальшій підтримці запровадження санкцій проти росії, а також міжнародному розслідуванні російських злочинів.
У зустрічі також взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв, заступниця Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Галина Михайлюк, членкиня Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.
Українська делегація на чолі з Олександром Корнієнком зустрілася з Віцепрем’єр-міністром, Міністром оборони та Міністеркою культури і юстиції Люксембургу
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту до Великого Герцогства Люксембург зустрівся з Віцепрем’єр-міністром, Міністром оборони Люксембургу Франсуа Баушем та Міністеркою культури і юстиції Люксембургу Сем Тенсон.
Насамперед українські делегати проінформували про поточну ситуацію в Україні та наслідки ракетних атак російської федерації по українських містах.
«Маємо зробити все для встановлення відповідальності за звірства та злочини, скоєні державою-терористом», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що Україна високо цінує готовність люксембурзької сторони долучитися до розслідування злочинів росії.
Окрім того, учасники зустрічі обговорили євроінтеграційний трек України. Перший віцеспікер наголосив на очікуваннях України на найближчу перспективу, а саме — відкритті переговорного процесу про членство України в Європейському Союзі вже цього року.
«Ми працюємо всі разом над одним завданням — перемогою й так швидко, як це можливо. Адже це безпека, мир і справедливість всього світу, зокрема, європейського континенту», — наголосив Олександр Корнієнко.
Заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв, зі свого боку, подякував за запрошення на зустріч, наголосивши, що це є проявом сильної позиції Люксембургу з підтримки України у цій жахливій війні. «Знаю, що ваша підтримка становить 16% від вашого бюджету оборони. Розуміємо та цінуємо, що ви з нами. Ми всі боремося за демократичне майбутнє у світі з міжнародними правилами проти цієї армії варварів», — наголосив він.
Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе акцентувала, що Україна закликає підтримати створення спеціального трибуналу щодо розслідування російських злочинів: «Якщо росія не буде покарана, вона завжди намагатиметься повернутися до своєї агресивної діяльності».
«Це критично важливо для нашої перемоги й поразки рф. Разом із вами працюємо для перемоги України», — зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Зі свого боку, Віцепрем’єр-міністр, Міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш також зазначив, що у 2022 році Люксембург витратив 16% оборонного бюджету на підтримку України. «Ми залишаємося відданими та прагнемо досягти такого рівня амбіцій й у 2023 році», — наголосив він.
«Завжди важливо пам’ятати, чому ми рішуче підтримуємо Україну. Депортовані діти, ув’язнені солдати, зґвалтовані жінки: відповідальність має вирішальне значення через МКС і спеціальний трибунал щодо злочину агресії», — акцентувала під час зустрічі Міністерка культури та юстиції Люксембургу Сем Тенсон.
У зустрічі також взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожем`якін та членкиня Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.
Перший віцеспікер Олександр Корнієнко на чолі української делегації зустрівся з Президенткою ПА НАТО
У межах Парламентської асамблеї НАТО українська делегація на чолі з Першим заступником Голови Верховної Ради України Олександром Корнієнком зустрілася з Президенткою ПА НАТО Жоель Гарріо-Майлям.
Сторони обговорили необхідні кроки та предметну допомогу, які Україна потребує на шляху до перемоги.
Водночас Олександр Корнієнко наголосив на прагненнях України щодо північноатлантичної інтеграції: «Маємо чіткі очікування від Вільнюського саміту, зокрема, конкретного алгоритму вступу України до Альянсу».
Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив вдячність за підтримку України. «Разом із міжнародними партнерами досягнемо світової безпеки та поставимо крапку в імперських амбіціях російської федерації», — зауважив він.
У зустрічі також взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожем`якін, Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв, заступниця Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Галина Михайлюк, членкиня Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.
Довідково
Перший віцеспікер Олександр Корнієнко 18-22 травня відвідає з робочим візитом Велике Герцогство Люксембург.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України