На засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики народні депутати переглянули висновок Комітету до проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку відзначення видатних заслуг у сфері культури (реєстр. №8374).
Законопроєкт передбачає підстави для позбавлення нагород. Зокрема, позбавити державних нагород особу можна буде:
1) за наявності рішення суду про визнання її винною у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також щодо окремих умисних кримінальних правопорушень за спеціально визначеними статтями Кримінального кодексу України, які стосуються злочинів проти основ національної безпеки України, правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку тощо;
2) на підставі санкцій про позбавлення державної нагороди відповідно до Закону України «Про санкції».
На своєму засіданні 22 травня Комітет уточнив процедурні положення, пов’язані з повідомленням судами Президента України про ухвалення вироку щодо зазначених вище злочинів та правопорушень і рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому як Закон.
Другим питанням Комітет розглянув порівняльну таблицю до проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо імплементації норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом імплементації окремих положень acquis ЄС у сфері аудіовізуальної реклами (Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Директиви Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіа послуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року) та до деяких інших законів (реєстр. №9206). До другого читання до законопроєкту було внесено 333 пропозиції, які опрацював Комітет.
«Прийняття акта має створити необхідні сучасні європейські умови для забезпечення повного і належного захисту інтересів споживачів, а також захистити рекламний ринок України від негативного впливу ззовні, передусім - через недобросовісні практики поширення в Україні реклами з боку іноземних суб’єктів, які мають прямий чи опосередкований зв’язок з державою-агресором», - зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України ухвалити його в цілому як Закон.