І хоч війна росії і ті жахіття, що вона принесла на нашу землю, затьмарили свято, але в КМДА вирішили все-таки його не скасовувати, адже люди і так втомилися від постійних негативних подій, а нам ще потрібно гідно зустріти Перемогу. Одне слово, святу бути, хоч, можливо, й не такому яскравому і в дещо спрощеному форматі.
Так, напередодні, 25 травня, у парку Тараса Шевченка відкрилася виставка «Київ учора та сьогодні: подорож у часі». Це спільний фотопроект Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву та КП Київської міської ради «Київінформ».
Виставка «Київ учора та сьогодні: подорож у часі» складається із 32 стендів, кожен з яких присвячений окремій пам’ятці чи локації, що дає змогу простежити, як змінювалося наше місто впродовж останніх 100 років.
У верхній частині кожного стенда можна побачити архівні світлини нашого міста, датовані кінцем ХІХ — початком XX століття. Фотодокументи взято з фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.
На другій частині стендів — уже фотографії сучасного Києва.
Також у виставковому залі Успенського собору Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» розпочалася виставка реконструкцій трипільської культури «Коріння нескорених — Трипілля». Тут усі охочі мають можливість ознайомитися з елементами традиційного трипільського побуту, матеріальної та нематеріальної культури Трипілля.
Співробітники заповідника спеціально підготували експозицію до Дня Києва. Адже Києво-Печерська лавра — особливе місце у столиці. «Воно широко відоме у світі завдяки своїм величним православним святиням. Проте історія цього куточка столиці є набагато давнішою за них. Ще 5000 років тому на цій землі жили люди, про що свідчить археологічна знахідка, — трипільське житло, яке відкопали науковці заповідника наприкінці ХХ ст. під час досліджень руїн Успенського собору», — розповіли упорядники виставки. Експозиція працюватиме по 15 червня.
Ще однією з локацій святкових подій цього разу обрали торговельно-розважальний комплекс «Даринок». Тут, заохочуючи яскравою програмою, збиратимуть кошти для 127-го окремого батальйону територіальної оборони, що захищає нашу країну на Бахмутському напрямку. Участь у всіх заходах безплатна, але організатори будуть вдячні за будь-яку суму донату для потреб ЗСУ.
А загалом на відвідувачів свята чекає концертна програма: виступи артистів — учасників відомих телешоу, живий оркестр, джаз-бенди та солісти, а також дитячий фестиваль, етнопокази та покази молодих українських дизайнерів, фото- та автограф-сесії із зірками, майстер-класи з хендмейду, танців та спортивних занять, ярмарок-продаж від столичних майстрів.
У суботу та неділю у маркет-моллі «Даринок» заплановано також величезний ярмарок-продаж, де зберуться понад 50 столичних майстрів з різноманітними тематичними і патріотичними товарами та традиційними смаколиками.
До речі, серед тих, хто задонатить протягом благодійного заходу, розіграють призи і навіть путівки до відомих курортів України.
Святкові заходи відбуватимуться і на інших локаціях. Утім, міська влада закликає киян і гостей міста під час відпочинку не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та одразу спускатися в укриття.