Сторони обговорили продовження військової підтримки, а також майбутнє членство України в НАТО.
Насамперед Спікер Парламенту України подякував Литві за надану гуманітарну, фінансову та військову допомогу, висловивши сподівання на її продовження.
«Ми усвідомлюємо, що під час війни Україна не може стати членом НАТО. Але у липні, на Вільнюському саміті, очікуємо отримати чіткий сигнал, рішення запросити Україну стати членом Альянсу», — зауважив Руслан Стефанчук, закликавши Литву до подальшої підтримки України на цьому шляху.
«Роль парламентів у цьому дуже важлива», — акцентував Голова Верховної Ради України, зауваживши, що Литовський Парламент першим у світі прийняв резолюцію на підтримку шляху України до НАТО. Згодом це рішення ухвалили й парламенти Польщі, Естонії, Чехії та сьогодні — Латвії.
«Просимо й надалі бути такими адвокатами України, надаючи нам допомогу, адже для України зараз дуже важливий час», — наголосив Руслан Стефанчук, зауваживши, що «Україна смілива не лише, бо б’ється за свою землю та родини, а бо знає, що її підтримають будь-якої миті».
«Питання повернення України до європейського дому є надважливим завданням», — зазначив Спікер Парламенту України, повідомивши, що Верховна Рада України ще до кінця минулого року прийняла всі необхідні законодавчі акти на виконання семи рекомендацій Єврокомісії.
Також Руслан Стефанчук закликав Литовську Республіку приєднатися до імплементації формули миру Президента України Володимира Зеленського.
Голова Верховної Ради України подякував за надання допомоги українцям, які знайшли прихисток у литовських містах від неспровокованої жорстокої російської війни.
Зі свого боку, Прем’єр-міністерка Литви наголосила, що її країна робитиме все, що у її силах, та й надалі підтримуватиме шлях України до Європейського Союзу та НАТО.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото: rada.gov.ua