Подружжя має багатопрофільний бізнес, який включає в себе роздрібну торгівлю, ресторанне господарство, займається виробничою діяльністю, а також має мережу аптек. Проте в них неодноразово виникала думка розширити виробництво та взятися ще й за виготовлення кондитерських виробів.
«Кондитерська справа — це не так легко, як здається. Але, проаналізувавши свої можливості, наявність приміщень для виготовлення солодкої продукції, складських приміщень та магазинів для реалізації, ми все ж таки наважилися», — розповідають вони.
Головне — мотивація та належно складений бізнес-план
За допомогою державної програми єРобота Тетяна Перанська активно втілює в життя свій бізнес-план, створила два нові робочі місця (одна з працевлаштованих — переселенка). Каже, що на отримані грантові кошти придбала сучасне енергоощадне обладнання європейського зразка для виробництва високоякісної харчової продукції.
«Наразі наша хлібопекарня виготовляє різні види печива, що має неабиякий попит серед місцевого населення. Завдяки розширенню асортименту сподіваємося, що охочих поласувати смаколиками стане більше. Від цього отримаємо приємні бонуси у вигляді виручки, працівники — заробітну плату, а містяни — гарний настрій, що дуже важливо в такий нелегкий час. Тож я готова при-свячувати себе цій справі повністю», — каже підприємниця з оптимізмом.
Більше грантів — більше робочих місць
З початку 2023 року мікрогранти надано 1555 підприємцям, повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна. «У процесі реалізації своїх бізнес-проектів вони створять 3400 робочих місць. Від старту програми «Власна справа» в липні минулого року отримувачі грантів зобов’язалися створити понад 11 000 робочих місць», — зазначила Тетяна Бережна.
Мікрогранти від держави на старт або розвиток бізнесу в рамках проєкту єРобота на загальну суму 77 мільйонів гривень за підсумками шостої хвилі подачі заяв одержать 323 українці.
Фото надано Наталією Костецькою.