Так, на першому потягу з Херсона до Миколаєва прибули понад 40 осіб. Багато хто — зі своїми домашніми тваринами. На місцях транзиту перебувають представники департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА, обласного центру соціальних служб та поліцейські. Також долучилися представники UNHCR, Червоного Хреста та інші благодійні фонди.
Співробітники Данської ради у справах біженців реєструють людей на фінансову допомогу та надають безоплатні юридичні консультації. Окремо для евакуйованих відкрив свої двері сучасний «Пункт Незламності», створений завдяки співпраці з благодійними фондами «IBC» та «Буджак Реліф». Він може вмістити до 150 осіб та обладнаний мобільною пекарнею. Там люди зможуть відпочити та поїсти, передає наш власкор Олена ІВАШКО.
Хмельниччина як регіон-побратим Херсонщини готова також надати прихисток постраждалим від екологічної катастрофи. Перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін терміново перевірив місця майбутнього проживання внутрішньо переміщених осіб. Він зазначив: «Ми усвідомлюємо, що підтоплених населених пунктів буде більше, а значить, ще більше евакуйованих мешканців. Ми до цього готові».
Нині з місць затоплення відбувається евакуація автобусами до Херсона, потім до Миколаєва, а звідти — до Хмельницького, Одеси, Кропивницького, Києва та інших міст.
Як наголошується, до цієї катастрофи на Хмельниччину вже переїхало 5 286 мешканців Херсонщини. Тепер область готова надати прихисток ще двом тисячам осіб. Окрім того, за потреби може розмістити на тимчасове проживання до 10 тисяч переселенців, інформує наш власкор Ірина КОЗАК.
З різних регіонів на підтримку постраждалих спрямовують гуманітарні вантажі. Так, продукти доставили для евакуйованих херсонців мешканці Уланівської територіальної громади на Вінниччині. На заклик місцевої ГО «ДРУГ» (Добробут Розвиток Уланівської Громади) відгукнулися десятки людей. Вантаж зібрали за півдня, розповів «Голосу України» волонтер Роман Федоришин. Він разом з Володимиром Слободянюком 6 червня вирушили в дорогу. Зібраний вантаж не вмістився в один бус. Після повернення з Миколаєва волонтер знову поїде до наших захисників на Донеччину, передає наш власкор Віктор СКРИПНИК.
Тим часом, як повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, 6 червня облвійськадміністрація спільно з благодійною організацією «Служба порятунку України-911» відправили на Херсонщину вісім бусів з генераторами, паливом, медикаментами, гумовими човнами, рятувальними жилетами, спальними мішками, продуктами, свічками та одягом. Разом із цим вантажем на південь вирушили медики і волонтери, які допомагатимуть з евакуацією населення. Окрім того, в області підготували 4 тисячі місць, де зможуть розмістити евакуйованих із районів, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС, дізналася наш власкор Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.
А сумський ресторан домашньої кухні «Рідне місто» забезпечить безплатним харчуванням переселенців, котрі змушені виїхати з Херсонської області через підрив російськими окупантами дамби Каховської ГЕС та затоплення багатьох населених пунктів. У закладі запевнюють, що постраждалих «годуватимуть стільки, скільки буде потрібно», передає наш власкор Володимир ЧЕРНОВ.