6 червня 2023 року відбувся українсько-швейцарський медіафорум, організований Українським парламентським інститутом, Посольством Швейцарії в Україні, Швейцарським фондом демократії і Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
На заході зі словом виступив голова парламентського Комітету Микита Потураєв. «Як медіа можуть допомогти демократії в часи війни? Відповідь проста і чітка: незалежні медіа можуть врятувати демократію в часи війни. Водночас ми маємо пам’ятати, що демократична держава, уряд в часи війни повинні вживати всіх заходів для того, щоби врятувати медіа. В Україні ми маємо жахливу ситуацію з фінансуванням медіа. Згідно зі статистикою, яка в мене є, станом на сьогодні ринок телевізійної реклами втратив не менш як 50 % власного обсягу. І ринок реклами в інтернеті теж впав на 50 %. Ринок реклами на радіо зменшився не менш ніж на 50%. Але ми говоримо про медіа зараз, не про рекламу. Багато людей, на жаль, було звільнено, вони втратили роботу в різних медійних організаціях. До 50 % штатних працівників втратили роботу, або ж навіть більше», — повідав Микита Потураєв. Також, за його словами, втрачено багато місцевих медіаорганізацій, які відіграють надзвичайно важливу роль у забезпеченні демократії, які є важливим інструментом реалізації права на висловлення своїх поглядів на рівні громад. «Звісно, ми намагаємося допомогти незалежним медіа, та, на жаль, ми не можемо фінансувати всі бюджетні потреби державних, публічних мовників», — сказав депутат.
Крім того, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики відзначив, що «в найтемніші, найскладніші часи у нас немає цензури, тому що незалежні медіа необхідні для демократії, це те, за що Україна бореться у перспективі».
«Один із головних висновків цього заходу — співпраця дуже потрібна. Продовжуймо обмінюватися досвідом і кращими практиками у сфері медіа. Вагома річ, яку я хочу підкреслити, — дуже важлива передумова для того, щоб медіа могли виконувати свою функцію, це медійна грамотність. І я думаю, що це один із головних висновків нашого заходу. Повернемося до цього під час наших наступних форумів», — підсумувала Стефані Босшард, директорка Швейцарського фонду демократії.
Переглянути запис події можна за посиланням.