Передусім у ній вказується, що Президент України та Прем'єр-міністр Канади підтвердили своє однозначне засудження військової агресії росії проти України, що триває. Україна продемонструвала надзвичайну рішучість у здійсненні свого невід'ємного права на самооборону від цього неспровокованого та невиправданого нападу. росія повинна негайно, повністю й беззастережно вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
По-друге, у документі зазначається, що «Канада залишається непохитною у своїй відданості незалежності, суверенітету й територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Канада високо оцінює рішучість і мужність українського народу та Збройних Сил у захисті незалежності. Їхня стійкість і відвага на передовій демократії не лише захищають безпеку Європи перед лицем насильницького експансіонізму Росії, а й зміцнюють міжнародну систему, засновану на правилах, і демонструють, що незалежно від того, наскільки жорстоким є ворог, сила не робить його таким, що має рацію».
Також сторони ствердили, що при цьому народ України може розраховувати на те, що Канада продовжуватиме свою політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку стільки, скільки буде потрібно – як індивідуально, так і через міжнародну співпрацю в межах G7, НАТО, Організації Об'єднаних Націй та будь-якого іншого формату, де Канада може зробити свій вагомий внесок.
У спільній декларації нагадується, що починаючи з лютого 2022 року, Канада виділила понад 8 мільярдів доларів на широкомасштабну допомогу Україні. Канада надає безпрецедентну військову підтримку, включно з танками, системами протиповітряної оборони та артилерією, і продовжує розробляти нові заходи допомоги на основі потреб України. Окрім військової допомоги, Канада надає Україні цивільну допомогу, включно з фінансовою, гуманітарною та екстреною підтримкою, починаючи з економічної допомоги й закінчуючи участю в розмінуванні територій задля порятунку життя цивільного населення. У кількох сферах Канада є лідером, наприклад у випуску перших у світі «Облігацій суверенітету України».
Крім того, Канада підтримує ініціативу України щодо досягнення справедливого та сталого миру, заснованого на суверенітеті й територіальній цілісності України, і схвалює ключові принципи української формули миру. Канада робить значний внесок за кількома пунктами, визначеними у формулі, включно з ядерною безпекою, продовольчою безпекою, забезпеченням відповідальності та екологічною безпекою. У майбутньому Канада продовжуватиме зосереджувати свою підтримку на найбільших потребах України, приділяючи особливу увагу питанням, визначеним у формулі. Канада готова співпрацювати з Україною та іншими країнами для забезпечення якомога ширшої міжнародної участі у досягненні цілей формули миру, зокрема шляхом проведення найближчим часом Глобального саміту миру та будь-яких інших відповідних дипломатичних ініціатив.
В. Зеленський та Дж. Трюдо вказали, що «Україна та Канада визнають, що війна, розв'язана росією, має значні та широкомасштабні наслідки за межами України, включно з посиленням глобальної енергетичної та продовольчої криз. Ці наслідки найгостріше відчули на собі найбільш уразливі верстви населення. Україна та Канада зобов'язуються продовжувати працювати над пом'якшенням цих наслідків, зокрема шляхом взаємодії з партнерами з Глобального Півдня. Обидві країни також підтверджують вирішальну роль Чорноморської зернової ініціативи в боротьбі з голодом у світі та необхідність забезпечення її безперервного й безперешкодного функціонування. Канада високо оцінює постійні зусилля України, спрямовані як на реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, так і на сприяння глобальній продовольчій безпеці за допомогою інших проектів, як-от ініціатива «Зерно з України»».
Окремо у декларації наголошується на тому, що Україна й Канада єдині у своїй рішучості боротися з безкарністю та наголошують на своїй твердій відданості притягненню до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах та інших жорстоких злочинах, скоєних у зв’язку з російською військовою агресією.
Також лідери обох країн погодилися з необхідністю посилити колективний тиск на росію через подальші санкції з метою послаблення здатності росії продовжувати свою незаконну загарбницьку війну. Крім того, вони погоджуються з необхідністю нарощування зусиль для забезпечення ефективного впровадження санкцій та запобігання й протидії їх обходу в третіх країнах та з боку третіх країн.
У передостанньому пункті декларації вказується, що «у межах НАТО Канада наголошує, що Україна має право обирати власні заходи безпеки. Канада продовжує зосереджуватися на негайній підтримці для зміцнення здатності України до самооборони. Канада повністю підтримує Раду Україна – НАТО як майданчик для подальшого посилення та розширення поточної співпраці з метою сприяння реалізації шляху України до євроатлантичної сім'ї, відповідно до Бухарестської декларації. Канада підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови. Україна та Канада з нетерпінням очікують на розв’язання цих питань на Саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року».
Стопкадр з відео зі сторінки у Твіттері Президента України.