Ця цифра зростатиме, адже агресія рф не закінчується. Згідно із законом, заяви на компенсацію можна подавати через ЦНАПи, Центри соціального захисту, звертатися по допомогу до нотаріусів.
Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
«Нині створені відповідні грошові фонди, наприклад, Фонд ліквідації наслідків збройної агресії рф, де вже є понад 60 млрд грн. Цей фонд необмежений у джерелах і може наповнюватися за рахунок державного, місцевих бюджетів, коштом міжнародних партнерів. Зараз Світовий банк є одним із партнерів, що допомагатиме відпрацьовувати механізм за програмою «єВідновлення», тому законодавство не обмежує наповнення цього фонду, щоб люди отримували відповідні компенсації», - зазначила парламентарій.
Вона нагадала, що з 10 травня почалася видача компенсацій за програмою «єВідновлення».
«Цю компенсацію можна отримати лише на тих територіях, які не є тимчасово окупованими, і там, де не ведуться активні бойові дії. Другий етап дасть можливість людям отримувати відповідні механізми для того, щоб отримати нове житло, оскільки сьогодні їхнє житло зруйноване. І ця програма поширюватиметься обов’язково й на Херсонщину, яка постраждала через руйнування греблі Каховської ГЕС. Крім того, прем’єр-міністр заявив, що напрацьовуватимуться механізми для надання фінансової допомоги постраждалим на Херсонщині», - сказала народна депутатка.
Вона наголосила, що в законі передбачене отримання компенсації людьми, у яких житло зруйноване або пошкоджене у результаті різних диверсій, терактів і дій з боку держави-агресора. Тож усі постраждалі обов’язково отримають відповідну компенсацію.