Про це за результатами зустрічі на прес-конференції оголосили міністр оборони США Ллойд Остін та начальник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.

Очільник Пентагону США Ллойд Остін заявив: союзники України виявляють єдність та рішучість у підтримці української оборони перед лицем російської агресії, дбають про забезпечення нагальних потреб України, реагують на зміни на полі бою і підтримують довгострокову обороноздатність нашої країни.

Він повідомив, що Німеччина та Польща доповіли про технічну підтримку українських танків Leopard, а Нідерланди й Данія — про прогрес у планах тренувати українських пілотів.

Канада оголосила про виділення пакета на 500 млн доларів. Так, зі складу збройних сил Канади Києву передадуть 288 ракет AIM-7 для захисту неба. Також Канада надасть 10 000 105-мм артилерійських снарядів; продовжить операцію UNIFIER із навчання військових до 2026 року; сприятиме підготовці пілотів, обслуговуванню та підтримці українських F-16; візьме участь у центрі обслуговування танків Leopard 2 у Польщі.

Міністр оборони Канади Аніта Ананд заявила, що 116 із 200 броньованих машин Senator, які обіцяли Україні, уже доставлені, а ще 18 мають доставити наступного тижня. Найближчими днями також надійдуть штурмові гвинтівки, патрони калібру 7,62 мм та 5,56 мм, снайперські боєприпаси.

Ллойд Остін зазначив, що Італія також анонсувала надання нових, критично необхідних спроможностей для України. А кілька партнерів розглядають підтримку Києву у довгостроковому плані. Норвегія та Німеччина анонсували пакети на кілька років, а Данія оголосила свій пакет приблизно на 2,6 млрд доларів для військової допомоги на 2024 рік.

Водночас США разом із Британією, Данією та Нідерландами зробили внесок у фінансування додаткових, украй важливих ракет ППО для України.

На знімку: Єнс Столтенберг і Олексій Резніков під час Ради міністрів оборони НАТО в Брюсселі 15 червня.

Фото із сайту ua.korrespondent.net