"Як економіст, прекрасно розумію, що економіку воюючої країни треба утримувати, а бюджети наповнювати, зокрема й за рахунок податків. Однак вважаю, що на період дії воєнного стану не варто загалом перекладати це завдання на плечі малого та середнього бізнесу, якому потрібен час, щоб оговтатися і від пандемії коронавірусу, і від війни, - зазначає Борис Приходько, член Комітету з питань економічного розвитку, розповідаючи про свою роботу над урядовим законопроектом про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. №8401).
"Отже, до другого читання я подав правки, що мають пом’якшити перехід для бізнесу:
щодо відтермінування на три місяці (із 1 липня на 1 жовтня):
звільнення платників І та ІІ групи єдиного податку від необхідності сплати цього податку;
можливості сплати єдиного податку ІІІ групи за ставкою 2% від доходу;
(тобто збільшення на квартал періоду застосування пільгових порядків справляння єдиного податку).
щодо відтермінування на шість місяців дії:
мораторію на проведення податкових перевірок (передбаченого підпунктом 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ), в т.ч. й у частині адміністрування ЄСВ;
режиму «заморожування» перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи (передбаченого підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).
щодо звільнення від проведення заходів податкового контролю у вигляді податкових перевірок на увесь період воєнного стану в Україні щодо суб’єктів господарювання, які:
є платниками єдиного податку першої та другої груп;
здійснюють діяльність на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або територіях, тимчасово окупованих рф.
щодо пролонгування на весь період дії воєнного стану порядку незастосування санкцій за порушення норм Закону України «Про застосування РРО» (законопроектом реєстр. №8401 пропонується відновити можливість їх застосування органами контролю з 1 липня).
Крім того, передбачається незастосування санкцій за порушення норм ЗУ «Про РРО», якщо такі порушення були вчинені в період дії воєнного стану в Україні, а виявлені вже після його завершення.
щодо врегулювання ситуації з порядком оподаткування суб’єктів господарювання, які зареєструвалися після 1 квітня 2022 року, оскільки така ситуація «випала» з поля зору розробників законопроекту реєстр. №8401.
Прошу колег по парламенту врахувати ці важливі правки під час голосування!
Сьогодні наш бізнес продовжує працювати, попри війну та руйнування, допомагає армії, щодня наближає нашу Перемогу!"