Наразі МКІП активно працює над створенням Єдиного державного реєстру Музейного фонду. Як зазначає заступниця міністра культури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар, переважна більшість національних музеїв та бібліотек не мають технічного обладнання для наповнення та ведення такого реєстру.
Станом на сьогодні в Україні налічується майже 2,5 тис. музеїв та 16 тис. бібліотек, і лише 10% з них забезпечені необхідними технічними засобами.
«У межах Digital Assembly 2023 за підтримки DG Connect та Europeana ми публічно звернулися до європейських культурних інституцій, щоб ті допомогли українським музеям ноутбуками, сканерами, пристроями для зберігання даних та іншими технічними засобами для ефективної документації об’єктів, які можуть бути втрачені внаслідок варварських злочинів росіян в Україні», — наголошує Анастасія Бондар.
У 2022 році МКІП, Міністерством культури та національної спадщини Польщі та Solidarity Fund PL було розпочато реалізацію проєкту «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України».
«Цей проєкт дасть змогу установам, що уповноважені на зберігання об’єктів державної частини Музейного фонду України, самостійно інтегрувати до системи реєстру дані про музейні предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені. Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивезення культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи. Окрім цього, відкриті дані реєстру будуть опубліковані на інформаційному веб-ресурсі для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій», — наголошують у міністерстві.