«Сьогодні абсолютно всі погоджуються, що незалежна, ефективна, доступна та відповідальна судова влада — це та влада, якій довіряє суспільство», — акцентував Руслан Стефанчук, зазначивши, що такі явища як «хабарі» й «корупція» мають бути назавжди викорінені, особливо у судовій владі.
Він зауважив, що таким є запит суспільства, такою є вимога європейських партнерів і таким є обов'язок держави мати прозору судову систему.
Водночас Спікер Парламенту України повідомив, що у підсумку засідання, РНБО звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності розгляду питання внесення наступних законодавчих змін до Кримінального кодексу України у частині посилення кримінальної відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення у сфері правосуддя, передбачивши покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років із конфіскацією майна.
А також до Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» щодо проведення ВРП перевірки всіх суддів Верховного Суду на предмет можливого скоєння ними дисциплінарних проступків або грубого чи систематичного нехтування обов’язками судді, підтвердження законності джерел походження майна; удосконалення порядку обрання суддів Верховного Суду до Великої Палати Верховного Суду та запровадження механізму їх відкликання зборами суддів відповідних касаційних суддів; проведення, за рішенням ВРП, перевірки на предмет можливого скоєння дисциплінарних проступків, підтвердження законності джерел походження майна всіх суддів відповідного суду, у разі повідомлення одному із суддів цього суду про підозру в отриманні неправомірної вигоди.
«Ці заходи спрямовані на посилення відповідальності за корупцію. Спрямовані на те, щоби цього явища просто не існувало», — наголосив насамкінець Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України