Це постать, знана не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Ми вітаємо непересічну людину з надзвичайними досягненнями. Справжнього Українця! Головне кредо Петра Михайловича Таланчука — утвердження державності та українського духу в світі. Підкреслюємо свідому національно-патріотичну позицію освітнього діяча, яку він утілює все своє життя в роботі та у своїх наукових і публіцистичних працях.

Обдарований вчений, політик, талановитий організатор та керівник народився 1 липня 1938 року в селі Городище-Косівське Володарського району на Київщині. З самого дитинства він був палким, працьовитим, відмінником у школі. У 1960-му вступив на механіко-машинобудівний факультет Київського політехнічного інституту, який з відзнакою закінчив 1965 року. Педагогічну і наукову діяльність розпочав асистентом на кафедрі, захистив кандидатську та докторську дисертації, в яких досліджував динамічні характеристики приладів.

Петро Таланчук у 1987 році на демократичній основі був обраний ректором КПІ, де до цього обіймав посаду проректора з навчально-виховної роботи. Патріот України та відчайдушна людина, тодішній ректор КПІ, спокушаючи долю, надав у 1989-му приміщення для проведення

І з’їзду Народного Руху України, де була затверджена його програма за незалежність України та її перебудову. Перший голова Народного Руху України Іван Драч це відмічав у своєму інтерв’ю: «На той час… згода на це була рівно-правна геройському вчинкові…»

Саме він у найважчі для молодої Української держави часи в 1992 році ризикнув очолити одну з найбільш зруйнованих галузей — став першим міністром освіти незалежної України і свій трудовий шлях у міністерстві розпочав з реформи в освіті. Як перший крок задля об’єднання освітян, за ініціативи міністра освіти, було проведено перший з’їзд працівників освіти, з якими обговорили та з правками прийняли Державну національну програму «Освіта» (Україна ХХІ століття).

Ця програма першою відкрито й перспективно визначила «патріотичну національну ідею, заклала формування особистості в контексті української державності, чим започаткувала перехід від колишньої «радянської» освіти до розробки дієвих механізмів реформування освіти для повномірного входження освіти України в європейський освітній простір. Саме через це він створив і очолив вищий навчальний заклад нового покоління — Університет «Україна», заснований як безаналоговий для України інклюзивний заклад відкритого типу, котрий відомий не лише в нашій країні, а й за її межами. Концепція інклюзивної освіти вперше в Україні була реалізована саме в Університеті «Україна». За 25 років своєї діяльності університетом було підготовлено майже 195 тисяч фахівців, із них осіб з інвалідністю — понад 10 тисяч.

Колектив бажає Петру Таланчуку міцного здоров’я, невичерпної енергії, нових плідних здобутків на ниві освіти і науки в державі, добудови омріяного освітянського комплексу, щоб Україна здобула Перемогу над ворогами-загарбниками, а справедливість узяла гору над невіглаством.