Сторони обговорили низку питань двосторонньої співпраці для відновлення і реформування енергетичного сектору України, посилення стійкості енергосистеми та забезпечення глобальної енергетичної безпеки.
Очільник Міненерго поінформував пані посла про поточну ситуацію в енергосистемі України, зокрема з огляду на ризики, які несе російська воєнна агресія. Особливо Герман Галущенко акцентував на загрозах ядерній безпеці у зв'язку із ситуацією на окупованій Запорізькій АЕС та інформацією українських спецслужб щодо намірів рф здійснити теракт на ядерному об'єкті.
Міністр розповів про проведені масштабні навчання екстрених служб для подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС, у межах яких відпрацьовано різні сценарії та масштаби катастрофи. Сторони обговорили можливу допомогу США у моніторингу ситуації на станції з використанням можливостей Космічного агентства США.
Сторони також обговорили результати Конференції з відновлення України, яка відбулася у Лондоні, акцентувавши на високому потенціалі реалізації досягнутих домовленостей та конкретних проектів в українській енергетичній галузі і залучення до їхньої реалізації приватного капіталу.
Герман Галущенко наголосив на заходах, які проводяться для лібералізації українського енергетичного ринку та його інтеграції з європейським. Особливу увагу міністр акцентував на успішній сертифікації оператора газосховищ "Укртрансгаз" за європейськими правилами та ухваленому законі, що імплементує норми європейського Регламенту REMIT і сприятиме демонополізації українського ринку. Окремо сторони обговорили необхідність забезпечення прозорості та ефективності роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Під час зустрічі обговорювалася підготовка до наступного опалювального сезону, який може тривати в умовах продовження прицільних російських атак на об'єкти енергетичної інфраструктури. Очільник Міненерго розповів про масштабну ремонтну кампанію, яка проводиться у рамках підготовки до ОЗП, а також про потреби в обладнанні. Він акцентував на необхідності збільшення пропускної спроможності міждержавних перетинів між Україною та європейськими державами для можливого нарощування імпорту електроенергії та стабільного забезпечення електропостачання населення у складний зимовий період.
Також на зустрічі обговорювалася координація зусиль на міжнародній арені з метою посилення енергетичної безпеки України та європейського континенту в цілому. Україна сподівається на підтримку США нашої кандидатури на посаду до Ради керуючих МАГАТЕ.
Вл. інф.