Як на фронті бійцю помити ноги без... води? Військових на передовій рятує унікальний препарат, який виготовляють у Могилеві-Подільському на Вінниччині. Для чого він і які має властивості?

До Могилева-Подільського переїхало одне з підприємств з Харкова. Налагодили виготовлення з місцевої сировини препарату під назвою «Сушкар». Левову частку виробу поставляють нашим захисникам на передову.

«Сушкар», або присипка для ніг, — це порошок, схожий на тальк. Але тальк у препараті відсутній. Про це важливо знати, наголошують виробники. Виготовляють його з кварцового піску. Кристалики обробляють у спеціальних печах при відповідних температурах. Перемелюють на найдрібніші часточки. Технологія виготовлення має ще деякі елементи. Вона запатентована керівником харківського підприємства, яке уже понад 10 років працює на ринку. Його основна продукція — сорбенти для тварин та добрива для рослин.

Автор публікації спілкувався з комерційною директоркою підприємства Яною Яненко.

Перше запитання не стосувалося нового продукту.

— Чому обрали Могилів-Подільський для евакуації з Харкова?

— У місті над Дністром є сировина, необхідна для роботи нашого підприємства, — розповідає пані Яна. — Ще до великої війни поруч із кар’єром збудували виробничий цех. Коли почалося повномасштабне вторгнення і працювати в Харкові стало неможливо через обстріли, частина колективу перебралася до Могилева-Подільського. Дехто переїхав в інші регіони. Компанія допомагала своїм працівникам розселитися. Підтримували не тільки своїх, а й інших переселенців.

«Буває, стопи вогнем печуть!»

Під час війни почали випускати новий продукт. Що послужило причиною? Керівник підприємства Ілля Грущенко не раз спілкувався з тероборонівцями Харкова. Було це у перші дні великої війни, коли росіяни намагалися захопити їхнє місто. Пізніше мав розмови з тими, хто був на фронті. Саме від них дізнався про проблему, на яку мало хто звертає увагу. Йдеться про комфорт ніг наших захисників. Вони скаржилися на те, що ноги пріють, підошва, тобто нижня частина стопи, буває, вогнем пече.

У військових не завжди є можливість змінити взуття, шкарпетки, помити ноги. Пригадую розмову з одним із добровольців. Чоловіку рідня придбала гарні берці. Здавалося б, можна не нарікати на дискомфорт. Насправді після того, як він промочив взуття раз, а потім другий, то не знав, що робити. «Якщо я чотири доби не знімав берці, навіть під час сну, то можете уявити, якими були мої ноги, — розповідав військовий. — На таке в армії не зважають. Для армійських тиловиків важливо, як кажуть, взути армію. А те, що ти відстояв години чергування у воді чи багнюці, що в тебе промокли ноги, це нікого не хвилює, крім тебе самого».

Який вихід із таких ситуацій шукають на фронті? Іллі Грущенку бійці розповіли, що одні набивають у берці звичайні газети, інші кладуть жіночі прокладки. Однак це не розв’язує проблеми.

Після таких розмов пан Ілля зрозумів, наскільки це велика проблема. До того ж вона супроводжує їх цілий рік. Ноги пітнітимуть, як і інші частини тіла. Доступ до води на фронті є не завжди.

Тривалий вплив таких умов призводить до захворювання ніг, яке медики називають окопна, або траншейна, стопа.

Керівник підприємства разом із фахівцями вирішили виготовляти препарат, який би дав можливість поглинати вологу.

Очищує тіло

Одним із видів сировини, яку використовує підприємство для основної продукції, є кварцовий пісок. У процесі виробництва з нього утворюються відходи у вигляді порошку.

Ілля Грущенко ще раніше експериментував з ними. Завершив дослідження під час великої війни. Ефект дії перевірив на собі — як це без води мити ноги або інші спітнілі частини тіла.

Робиться все просто: ноги треба обтерти порошком, трішки насипати у шкарпетки (тільки небагато, щоб не відчувати дискомфорту). «Сушкар» поглинає піт, шкіра висихає. Якщо постійно користуватися, стає схожою на шкіру дитини. Так само можна «випрати» брудні шкарпетки — насипати у них порошок. Препарат прибере відкладення на них.
І в мокрому взутті «Сушкар» вбере в себе вологу. Його слід витрусити, потім ще раз насипати сухого.

— Чи можна такий сухий душ використовувати для миття пахв? — продовжує пані Яна.

— Звичайно, можна. Як і обробляти інші частини тіла. У декого, наприклад, пітніють долоні. Їх теж обробляють, а взимку ще й насипають у рукавиці. До речі, присипку перевірили також під час лікування пролежнів і отримали позитивний результат.

Здорова стопа — переможна хода!

Перші 10 тисяч баночок з новою продукцією підприємство передало нашим військовим безплатно. Одночасно організували збір коштів і завдяки благодійникам виготовили ще понад 30 тисяч баночок.

Тим часом з фронту продовжують отримувати замовлення. Як стверджує Яна Яненко, ті, хто вже випробував на собі «Сушкар», просять ще. 
Вдалий слоган вигадали на підприємстві для нової продукції: «Здорова стопа — переможна хода!». Його використовують при поширенні інформації про новий препарат у соцмережах.

Вінницька область.

Фото надано Яною Яненко.