Ухвалення відповідних документів привітав Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Вітаю резолюцію Парламентської Асамблеї ОБСЄ, ухвалення комплексного документа, який, зокрема: категорично засуджує злочини, скоєні проти цивільного населення України збройними силами рф, та заохочує держави — учасниці ОБСЄ посилити міжнародні норми, які чітко визнають терористичний характер групи «вагнера» та її дій, відповідальність рф як державного спонсора зазначеної терористичної організації», — зазначив у Твіттері Руслан Стефанчук.

Крім того, Голова Верховної Ради наголосив, що ухвалений Парламентською Асамблеєю ОБСЄ документ також засуджує «акт екоциду внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС; закликає рф підтримати ініціативу МАГАТЕ щодо створення зони ядерної безпеки та безпеки навколо ЗАЕС і припинення військової окупації атомної електростанції; засуджує викрадення українців, зокрема дітей, та їх насильницьке вивезення на окуповану рф територію або територію рф, що є актом геноциду».

Прокоментувала прийняту на літній сесії ПА ОБСЄ в Канаді Ванкуверську декларацію, а також резолюції «Наслідки агресії рф проти України щодо жінок та дітей», «Покарання за депортацію українських дітей, забезпечення їх повернення та притягнення винних до відповідальності», й заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. Вона нагадала, що напередодні, виступаючи на міжнародній конференції у Варшаві, зверталася до присутніх там представників ОБСЄ та членів делегацій Асамблеї і наполягала на ухваленні таких резолюцій.

«Члени Парламентської Асамблеї ОБСЄ у найсуворіший спосіб засудили порушення рф міжнародного гуманітарного права в Україні. Зокрема, вбивство українських дітей унаслідок атак на цивільну інфраструктуру і житлову забудову та примусову депортацію понад 19 500 дітей до рф. ПА ОБСЄ привітала початок розслідування та видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт президента рф путіна і уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової, які вважаються головними відповідальними за проведення депортацій і примусове всиновлення українських дітей», — зазначила Олена Кондратюк.

Член української делегації в ПА ОБСЄ, народна депутатка Євгенія Кравчук акцентувала на засудженні діяльності пвк «вагнер». А саме, у резолюції йдеться про те, що держави — члени ОБСЄ мають вжити заходи проти цієї військової компанії, її афілійованих та правонаступницьких структур, зокрема шляхом оголошення їх терористичною організацією.

«Найголовніше — (ПА ОБСЄ. — Ред.) закликає держави-члени посилювати міжнародні норми, які чітко визнають: терористичний характер групи «вагнера» та її дій; відповідальність російської федерації як держави-спонсора цієї терористичної організації; неприпустимість залучення таких суб’єктів у міждержавні відносини», — додала член української делегації в ПА ОБСЄ. За її словами, таке формулювання вперше закріплено в офіційному документі міжнародної організації.

«До речі, аналогічний термін «state sponsor of terrorism» є і в законодавстві США, які також є членом ОБСЄ. Маю надію, що це рішення стане каталізатором визнання держави-агресора спонсором тероризму не лише в США, а й у всьому світі. Адже тероризм не має залишатися поза увагою та справедливим покаранням», — резюмувала народний депутат.

Окремо вона привітала голову української делегації в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Микиту Потураєва (на знімку) з обранням на посаду віцепрезидента Асамблеї. «Тепер маємо двох представників України в Бюро ПА ОБСЄ! Разом з Артуром Герасимовим, — пояснила Євгенія Кравчук. — Важлива перемога, що дасть змогу ще активніше просувати порядок денний України на міжнародній арені».

Із шести висунутих на цю посаду кандидатів Микита Потураєв набрав другий результат за кількістю голосів. Усього обрали трьох віцепрезидентів. Показово, що представник України вперше в історії став віцепрезидентом Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Про це зазначається на порталі Верховної Ради України.

Фото Бернара ТІБОДО (Фотосервіс Палати громад Канади).